Odpovědi na časté dotazy

Níže uvedené texty včetně FAQ jsou od maséra Jakuba.
Zde jsem se pokusil shrnout odpovědi na nejčastější dotazy (spoustu informací také naleznete v rubrikách tohoto webu), které se stále opakují, pokud se objeví nové, budu je sem postupně přidávat:

Na úvod začnu velkou prosbou na Vás 🙂
1)Dovolat se mi může být někdy obtížné, celé dny někoho masíruji a v té době prostě nemohu zvedat telefon. Prosím tedy o pochopení, až aktuální práci dokončím, vždy kontroluji nepřijaté hovory a všechny klienty obvolávám zpět (vždy volám pouze 1x). Nejlepší způsob je ovšem místo volání nechat mi zprávu na whatsappu, jsem tam skoro pořád 🙂 
2)
Otevírací doba je dobou provozní i doba pro přijímání objednávek.  Pokud mne chcete kontaktovat mimo pracovní dobu, napište mi prosím pouze zprávu.
3)V pátek a sobotu nepracuji.
4)Pokud si nejste jisti, zda ke mě chcete přijít, tak se ke mě prosím zbytečně neobjednávejte. Nemá smysl mi pak psát těsně před příchodem výmluvy, či si vypnout mobil.
5)Termín, který Vám nabídnu přes zprávy, Vám nemohu dlouho držet. Pokud mi mezi tím zavolá jiný klient a uvedený termín vezme – dám mu ho. Čili je nutné reagovat rychleji.
6) Klientů mám opravdu mnoho. Objednávky na ten samý den / týden / měsíc (s výjimkou tejpování, tam se to dá vymyslet) jsou pouze o štěstí – musel by mi někdo před tím vypadnout. Pokud se tak stane, uvolněné termíny dávám přednostně mým klientům, které mám v pořadníku a poté na Facebook. Opravdu mi nemá smysl kvůli tomu volat a už vůbec ne s telefonáty typu „za hodinu kolem Vás projíždím, tak bych rád přišel na masáž“, nebo „bolí mě záda a potřebuji přijít nejpozději zítra“.
7) Neobjednávejte se mi prosím přes e-mail, jak mám uvedeno v sekci Kontakt, tento komunikační kanál slouží pouze pro obchodní nabídky, s nikým si nemohu vyměňovat XY e-mailů v průběhu dnů až týdnů, než se shodneme na vyhovujícím termínu.

Ještě před příchodem je nutné probrat, proč se chcete objednat. Řada klientů má totiž problémy, které spadají pod úplně jinou odbornost – např. pokud člověka brní horní končetiny, je nutné navštívit nejprve neurologa, pokud člověka bolí záda v oblasti bederní páteře, bolest vystřeluje přes stehno až do lýtka a někdy končí až v patě, může jít o kořenový syndrom S1 – tj. návštěva fyzioterapeuta/ortopeda atd… Pokud se bude jednat o klasické svalové záležitosti, rád Vás k sobě objednám.

Po příchodu ke mě se Vás optám na zdravotní problémy, kontraindikace, doporučím vhodný typ masáže/techniky, za paravanem se převléknete – ženy si  zabalí vršek těla do připravené osušky, dle typu masáže se usadíte buď na masérskou sedačku nebo si lehnete na  lehátko a já začnu pracovat 🙂 Pokud ležíte na břiše, dolní část těla je přikryta v chladnějším období termo dekou, v letních měsících dekou klasickou prodyšnou – nikdo u mě neleží úplně nahý. Nejprve se nanáší olej, poté se rychlými pohyby rozehřívá a připravuje sval na vyšší intenzitu a pak probíhá určená masáž, při které se hledají trigger pointy, spasmy atd. V případě nutnosti používám massage gun, trigger points ball, TENS a další mé oblíbené hračky. Po masáži se Vás optám na Váš celkový stav a domluvíme si v případě zájmu intervaly dalších návštěv. Vždy doporučuji vzít si alespoň 3 termíny předem z důvodu dlouhé objednací lhůty. Úhrada služeb probíhá přímo u mě a to buď v hotovosti, platební kartou či kartami Sodexo flexi pass CARD nebo Benefit Plus. Stálí klienti mohou službu hradit i bankovním převodem přes svojí mobilní bankovní aplikaci, nebo pomocí QR kódu. Před či po masáži si můžete nabídnout připravenou filtrovanou vodu, či u mě zakoupit balenou.

V místnosti se neustále čistí vzduch (čistička vzduchu s UV zářením).

Budu se těšit na návštěvu

Častý dotaz – nemusíte si brát s sebou nic – ručníky, osušky, papírové kapesníky, pro ženy různé gumičky do vlasů a skřipce, jednorázové potahy na podhlavníky, to vše tu mám k dispozici. Pokud si chcete vzít s sebou z domova vlastní osušku, můžete, ale je to opravdu zbytečné. Doporučuji nějaký sportovní oděv, ležet v těsných džínech s páskem na lehátku opravdu není dvakrát příjemné (můžete ležet samozřejmě jen ve spodním prádle, přikryji Vás dekou, ale jsou lidé, kterým je příjemnější mít prostě něco na sobě).

Pití tu mám připravené také, takže ani to s sebou nemusíte nosit 🙂

Jelikož spousta z nových klientů tápe, co vše může a nemůže ode mě čekat, tak jsem se rozhodl sepsat v této rubrice stručně odpovědi 🙂

Všem je jasné, jak jste se již dočetli na mém webu, že dělám masáže, jednotlivé druhy tedy nebudu opětovně vypisovat, zaměřím se na věci „na víc“, se kterými Vám dokáži také pomoci. Nejsem fyzioterapeut, stále se proto bavíme o masážích v rámci svalů, šlach a úponů – nebudu s Vámi tedy cvičit, ani Vás rozpohybovávat (maximálně Dornovou metodou).

Nad rámec tedy dokáži pomoci s:

  1. Odstraňováním bolestí ramen – rotátorové manžety
  2. Pokud nemůžete otáčet hlavou (svalově a ne po úrazu!) například z přeležení nebo klimatizace, dokáži Vám povolit svalové napětí, rozmasírovat úpony a jednotlivé svalové fascie.
  3. Masíruji speciální technikou pooperační jizvy a tuto techniku Vás naučím
  4. Pomůžu Vám s bolestí „esíček“ a svalovou blokací zad
  5. Pomůžu Vám se zmírněním dopadů bolesti hlavy – migrénou.

Co nedělám:

jakékoliv rehabilitační techniky, cvičení, prokřupávání, „nahazování“ čehokoliv, výhřezy plotének, tejpování úrazových stavů (poúrazových v rámci rekonvalescence samozřejmě dělám). Různé otoky, cokoliv úrazového charakteru, nepomůžu Vám ani se skoliózou, hyperlordózou, hyperkyfózou, ani čímkoliv týkající se páteře. Stejně tak Vám bohužel nepomůžu s vbočenými palci ani plochonožím – tejpování vede pouze ke zmírnění pocitů bolestivosti, ale problém Vám neodstraní, dále Vám bohužel nepomohu s kyčlemi – při chronických či dlouhodobých potížích určitě navštivte ortopedii nebo fyzio, jakékoliv problémy neurologického charakteru (kořenové syndromy atd.), při brnění horních i dolních končetin a prstů (toto je na 99 procent záležitost neurologa).

Mějte prosím na paměti, že nejsem fyzioterapeut, chiropraktik, ortoped ani neurolog.

Nikoliv. Pokud máte jakékoliv příznaky nachlazení, rýmy, počínající virózy, určitě na masáž nechoďte, pokud přesto přijdete, může se po mém subjektivním zhodnocení stavu stát, že Vás nepřijmu.

  1. Při masáži se rozproudí krevní oběh, pokud máte počínající virózu, věřte mi, že se Vám rozjede po masáži do celého těla a bude Vám opravdu hrozně a ten průběh léčby bude velmi zdlouhavý.
  2. Budu trochu sobecký, ale – nechci to od Vás chytit. Masérna je malá místnost, je vysoká pravděpodobnost, že se nakazím.

Děkuji za pochopení.

Pokud nejen se mnou, ale s kýmkoliv ve službách chcete být za dobře, tuhle otázku nikomu nikdy vůbec a za žádných okolností nepokládejte. Říkáte tím (chápu, že nevědomky a neúmyslně) člověku, že je vlastně neúspěšný v tom, co dělá, že to musí mít jen jako vedlejšák, nebo že je to jen „nadšenec amatér“, nikoliv profesionál.

Takže jednou a naposled – ano, tato práce mě mnoho let živí na full time a kdyby tomu tak nebylo, nedělám jí a neinvestuju do ní. Jednoduchá odpověď 🙂

Pravdou je, že první masáže, nebo masáže po dlouhé době jsou mírně bolestivějšího charakteru. Zatuhlé, napjaté, překrvené svaly plné trigger pointů pokud se masírují, tak prostě bolí, nicméně  masáž ode mě rozhodně není „příšerně bolestivá“, ale jak tomu moji klienti sami říkají – jedná se o příjemnou bolest, po které přijde okamžitá úleva a uvolnění. U relaxační masáže, na kterou jste třeba zvyklí, se svalové problémy neodhalí, proto jsou tak velmi příjemné – ale problém Vám neodstraní. Zdravý sval, pokud se masíruje, tak NEBOLÍ. Pokud bolí – je vždy něco špatně.  Přijde mi jako nesmysl, když Vás to při doteku někde zabolí, aby se tato postižená místa přešla bez nápravy, protože v každé další masáži Vás budou tato místa znovu a znovu bolet, pokud se jich opětovně dotknu. Každá další masáž, pokud se zachová rozumná pravidelnost, je lepší pocitově i na dotek a cílem je, že ty masáže začnou být opravdu příjemné, svaly nejsou zatuhlé, jsou pružnější, klient nemá problémy při pohybu, nemá svalové bolesti, nikde nic bolestivě nevystřeluje ani netáhne  – a do této fáze „preventivních“ masáží se snažím s každým klientem dojít.

Pro lepší představu, jak která masáž „bolí“ znázorněné počtem hvězdiček, kdy 
* = hlazení
***** = zmáčknutí si modřiny 

Relaxační masáž  *
Dornova metoda  **
Sportovní masáž ** / ***
Hloubková masáž *** / ****
Terapie trigger points *****

Nejčastější dotaz – pokud je problém – bolestivé místo, vysoká zatuhlost svalů, časté svalové bolesti, svaly jsou napjaté a „táhnou“ atd. –  tak ze začátku jednou za dva týdny, dokud problémy zcela neodezní, v ostatních případech pak stačí 1x za měsíc – dle subjektivních pocitů klienta (roli hraje zaměstnání, sport, genetika, věk atd.). Jinými slovy pokud ucítíte, že svaly zatuhávají po dvou týdnech, tak zvolíte adekvátní tj. dvoutýdenní interval, aby se tomu předešlo. Masáže jednou za čtvrt roku a více jsou z terapeutického hlediska k ničemu, pouze slouží pro krátkodobé odstranění bolesti/zatuhlosti svalů a s největší pravděpodobností ke mě pak dorazíte ve stejném stavu, jako před první masáží. Důležitá je prevence, nikoliv až řešení akutních problémů, kdy se klient dostane do fáze, že např. už ani neotočí hlavou nebo se neohne.

I na toto se mě někteří lidé ptají :o) Samozřejmě, že můžete, masáže slouží hlavně jako prevence proti svalovým problémům, člověk by na ně měl chodit právě proto, aby jim předcházel.

Pracuji od neděle do čtvrtka. Čili z víkendu mohu nabídnout pouze neděli od 09:30. Průměrné objednací termíny jsou vzhledem k velkému množství stálých klientů cca 4-6 týdnů. Nejbližší volné termíny můžete sledovat na odkazu https://www.sportrehab.cz/volne-terminy/

 

Jakékoliv termíny, které nabídnu, jsou nezávazné do momentu, než si je oboustranně potvrdíme.

Nejlepší je, když se mi objednáte přímo po masáži, nebo mi zavoláte. Při komunikaci po zprávách se často stává, že mi odepisujete s velkým časovým rozestupem a já ty termíny, co jsem Vám nabídl, mezitím již obsadím.

– s tímto se setkávám poměrně často, pevně věřím, že v nějakém kosmetickém salonu na periferii se Vám toto poštěstí, neboť jsou rádi, že za nimi přijde na masáž jeden člověk za den, ale toto u mě bohužel (naštěstí) není možné. Uvědomte si prosím, že masáže nejsou pánské holičství, vše se řídí předem dohodnutými objednávkami. Samozřejmě mi může nějaký klient vypadnout – pokud se tak stane, uvádím informaci o uvolněném termínu vždy na facebooku na pracovní stránce  http://www.facebook.com/sportrehabcz/

Toto slýchám docela často, zejména od slečen, co byly u „maséra“, který na ně „něco zkoušel“, nebo nezkušeným zákazníkům, kterým masér říkal nesmysly, nutil je k nákupům permanentek na neadekvátní typy masáží vzhledem k aktuálním problémům (např. „medová masáž“ nebo masáž lávovými kameny těžko povolí spasmus u lopatek apod.). Rozhodně netvrdím, že jsou některé masáže špatné nebo neúčinné, ale jsou leckdy zvolené nevhodně. Další klienti zase s bolavými zády zažívali jen neefektivní „šudlárny“, nebo takový ten klasický „lázeňský přístup“ – kdy masér akorát pozdravil a těšil se, až to bude mít za sebou. U mě nic takového nezažijete.

Naprosto běžná věc, to se může stát každému, někdo si to rozmyslí, někdo onemocní, v takovém případě stačí zaslat S PŘEDSTIHEM sms nebo zavolat.  S předstihem však není myšleno deset minut před příchodem. Stornovaný termín nedokáži v tak krátkém časovém úseku nahradit jiným klientem. To samé, pokud si masáž rozmyslíte, stačí napsat s předstihem sms, řada nových zákazníků, zejména mladší generace, mi to ani nedá vědět, na sjednaný termín nedorazí a rovnou si vypnou na hodinu telefon – tyto „klienty“ si samozřejmě ukládám a již je v budoucnu neobjednám.

Dovoluji si upozornit, že pokud mi klient zruší termín bez opravdu vážného důvodu těsně před příchodem, nebo na termín zapomene, budu požadovat úhradu storno poplatku v souladu s VOP a Ceníkem.  Do plného uhrazení další objednávce nebude vyhověno. Klienti, kteří mi s železnou pravidelností ruší termíny (zavedl jsem pravidlo 3x a dost), nebo opakovaně „zapomínají“, již nebudou dále objednáváni.

Pokud mi rušíte objednávku ze závažného důvodu v den, kdy máte přijít, nečiňte tak prosím e-mailem, nebo zprávou na Facebooku, nejsem na internetu 24/7. Stačí smska, pokud mi zrovna nechcete nebo nemůžete volat.

Často se mi stává, že za mnou chodí klienti, kteří si dříve koupili voucher ze slevového portálu, či chodili před tím do nějakého již zavřeného masážního studia umístěného v kadeřnictví a jsou příjemně překvapeni, že masáž ode mě vypadá jinak.  Každý masér má své techniky, jinou tělesnou konstituci a jde svou cestou, rozhodně netvrdím, že to někdo dělá špatně a někdo lépe,  pouze má odlišný styl a zaměření – někdo dělá relaxační masáže, někdo hloubkové, někdo beauty masáže, proto si každý zákazník musí najít „svého“ maséra, který mu prostě sedne.

Spousta zákazníků však netuší, co všechno se dá u mě za určitý čas stihnout. Běžně mi volá zákazník s požadavkem na 60 min. masáž celého těla (nohy, ruce, záda, šíje, ramena, hrudník), že byl na to takto zvyklý od předešlé masérky/maséra.  Do těchto časových limitů se se svou technikou nevejdu, svaly masíruji intenzivně a pokud někde objevím nějaký problém (trigger point, svalovou tenzi atd.) tak se ho snažím odstranit, nedělám žádné zážitkové  „turbomasáže“ nebo „hlazení po těle“. U mě je třeba celé tělo masírovat na více návštěv a rozdělovat na jednotlivé partie.

Jakou masáž zvolit na první návštěvu?
Záleží na Vašich konkrétních svalových problémech, zaměstnání, sportu… pokud sedíte celé dny u PC, tak zcela určitě masáž šíje a zad (přetěžovaná ramena, mezilopatkové svaly, trapézové svaly), pokud sportujete – celé tělo, na více návštěv po partiích, pokud pracujete převážně ve stoje, více se zaměřit na zádové svaly (bedra, vzpřimovače..) a nohy (lýtka, chodidla atd.).

Přehled doporučených kombinací:

Záda + šíje
Záda + nohy zezadu nebo z přední části
Nohy z obou stran
Paže + záda + šíje

– u mě rozhodně ne, dělám intenzivní masáže, které mají okamžitý efekt, určitě nejsem schopný za hodinu udělat záda, ruce, šíji a nohy z obou stran. Na celotělovou masáž doporučuji přijít alespoň na dvě návštěvy po sobě.

– nikoliv, nejsem zdravotnické zařízení ani lékař.

– bohužel nikoliv. Masáž má svaly uvolnit a zregenerovat, ale nikoliv po bezprostředním úrazu , pádu nebo pohmoždění. S tímto prosím běžte na chirurgickou ambulanci, případně ortopedem a tam se poraďte ohledně dalšího postupu. Bez RTG nevíte co se Vám v těle mohlo všechno stát (může být např. i zlomenina, utržená šlacha apod.). Jsem masér, nikoliv chirurg či ortoped.

Tejpování je pouze podpůrný prostředek, navíc elastický, který urychluje případnou rekonvalescenci, po úrazu je nutné VŽDY navštívit lékaře. Tejpa není dlaha, ani sádra. Kotník Vám zatejpuji až po zaléčení.

V areálu TVM Tower – před hotelem je parkování zdarma, dále je možno parkovat v přilehlém sídlišti, případně můžete využít parkování v nedalekém Kauflandu, či využít parkoviště Billy (obojí cca 100m od budovy).

– abych vydržel u této práce co nejdéle, nemohu brát více zákazníků než 5 za den. Co se týče tejpování, tam je to bez omezení. 

– Je nutné se jít po masáži velice důkladně osprchovat (sprchy jsou k dispozici) a osušit, jinak tejpa nebude držet. Navíc místo, které se bude tejpovat, musí být oholené.

Tejpování není zázračná metoda ala jednou nalepíme na záda pásku, ta Vás uzdraví a hotovo. Na tejpování se chodí každý týden do úplného odeznění problému, jinak to nemá vůbec žádný efekt. Páska každým dnem ztrácí elasticitu a stává se z ní po týdnu jen takový „hadr“ na kůži. Navíc spousta lidí k této metodě vzhlíží s nerealistickým očekáváním, je to pouze podpůrný prostředek, trigger point, spasmus, zablokovaný sval atd… to nijak nespraví.

– Záleží na tom, kolik těch trigger pointů bude, aby se dalo vše časově zvládnout, čili ANO, ale je možné, že se vše nestihne, tak se brzy uvidíme znovu :o) Moje zkušenost je taková, že při první návštěvě dělám třeba šíji 45-50 minut…

– bohužel nikoliv, na rozštěp páteře (Spina bifida) je nutná v některých případech operace, výhřez plotýnky je nutné zase řešit s fyzioterapeutem, tam také žádná masáž nepomůže. K výhřezům plotýnek doporučuji přečíst tento článek na Ronnie.cz, kde je to odborněji vysvětleno.
https://medicina.ronnie.cz/c-29889-fyzioterapeut-radi-bolest-v-zadech-vyhrez-meziobratlove-plotenky-iii.html

– Dornova metoda má postup od nohou (srovnávají se nerovnosti, kyčel, vybočení atd.), je nutné i doma cvičit a teprve poté, až je vše v pořádku a nerovnosti v dolní polovině těla jsou srovnané, se postupuje výše – pánev, bederní páteř, hrudní páteř atd. Pak až je vhodné srovnávat vybočený obratel. Jak Dornova metoda vypadá se můžete podívat v kategorii Naučná videa zde na webu.

– nic Vám v tom nebrání, pokud jdete např. na závody, ale výrazně lepší je opačný postup, nejprve cvičit a poté na masáž, aby se vyplavila kyselina mléčná, která vzniká při tréninku. Navíc po hloubkové masáži můžete být unavení a vyčerpaní, doporučoval bych jít cvičit až jiný den.

-každé tělo reaguje různě, spouštění rýmy po hloubkové masáži je běžným jevem. Bolest svalů druhý až třetí den po masáži je také normální- dá se to přirovnat k bolesti ala první trénink v posilovně 🙂

-ač používám vysoce kvalitní tejpy, může se u určitého procenta lidí objevit alergická reakce. Tejpu sundejte, místo omyjte vodou a za pár hodin problémy zmizí. Bohužel tuto situaci nelze nikdy vyloučit.

-stát se to u určitého promile lidí s kožními problémy (silný atopický exém, lupenka atd.) může, čili ano, používám německé bezbarvé kvalitní oleje se speciální zvláčňující složkou, ale přesto můžete mít alergickou reakci. Pokud to zjistíte, tak mi to prosím u další masáže řekněte a zkusíme použít jiný olej. Ještě se mi to však za celou dobu praxe ani jednou nestalo.

– u těhotných žen jsou hloubkové i sportovní masáže vyloučeny, dělají se tzv. těhotenské, kdy žena leží na boku a masáž se provádí nejprve na jedné a poté na druhé straně zad a to pod velmi jemným tlakem, nebo se celá masáž provádí v sedě. Tyto masáže dělám, ale jen pro své stálé klienty, jejich kontraindikace a zdravotní stav již znám. Objednat se můžete až po 12 týdnech gravidity.

-ano, od 12 let. Samozřejmě můžete být jako doprovod po dobu masáže ve studiu.

-ano, nestává se to často, ale pokud se rozmasírovává rozsáhle zatuhlý sval, nebo špatně přístupný trigger point, může se vlivem většího tlaku objevit po masáži otok nebo modřina, vše však do několika dnů zmizí a tělo se zcela regeneruje. Ale za ty roky praxe se to stalo snad pěti mým klientům, že se jim objevila někde centimetrová modřinka. Viděl jsem klienty, kteří byli někde na masáži a vypadali po ní jak po zápase v kleci, deseticentimetrové hematomy na zádech, hýždích apod. Intenzita v této míře je naprosto zbytečná, kontraproduktivní a takovému masérovi bych se příště vyhnul obloukem.

Na to se mě ptá docela dost lidí. Bohužel ne každý, kdo má certifikát, je zároveň dobrým masérem, člověk musí prostě hledat, než najde, kdo mu bude vyhovovat, tak je to s každou službou. Jen to člověk nesmí vzdát a říkat si, že když narazil na nekvalitní či neodbornou práci, že to takto bude zajisté probíhat všude. Troufnu si říci, že bez talentu a lidského pozitivního přístupu tuto práci nelze dělat úspěšně. Člověka ta práce musí bavit, nesmí jí brát pouze jako zdroj příjmů, věřte mi, že to na masérovi hned poznáte. Síla rukou či znalosti masérských postupů a anatomie z nikoho dobrého maséra ještě nedělají. Navíc ne každá masáž má být založena na síle a intenzitě, máte celou škálu příjemných relaxačních technik, každému vyhovuje prostě něco jiného. Pokud máte rádi relaxační techniky, jděte za někým, kdo se jim opravdu věnuje a nedělá je okrajově (já je nedělám třeba vůbec a nemám  problém tyto klienty odmítnout a doporučit jim konkurenci), pokud máte rádi vysokou intenzitu, najděte si někoho, kdo je toho fyzicky opravdu schopen a má v tom praxi a nedělá to otráveně s tím, že se „nadře“.  Sto padesát certifikátů na zdi na všechny možné techniky světa také rozhodně nejsou známkou toho, že masér je kvalitní, můj názor je, že čím větší univerzálnost a rozmanitost technik, tím hůře, neboť se nelze rozvíjet masivně úplně ve všem. Masér by se měl konkrétně zaměřit na určitý směr a tím jít, ne dělat úplně všechno, aby pokryl celou poptávku na trhu, protože nemůže nikdy dělat vše ve stoprocentní kvalitě. Je to logické, pokud mu budou chodit lidé pouze na např. tři typy masáží, vybuduje si v nich výbornou praxi, pak mu přijde okrajově jednou za půl roku člověk na něco, co masér celou tu dobu nedělal, protože o to nebyl zájem, ale má to v nabídce, tak to nemůže dopadnout dobře. Klient je pak zklamaný a nechce to zkoušet dál u něj a ani jinde, protože má dojem, že to takto bude vypadat všude a dá velkou práci takového člověka přesvědčit, že se to dá udělat jinak a lépe. Zároveň i klient by měl být soudný a mít pochopení, že pokud dělá např. kulturistiku a má 120 kg, tak nemůže jít v očekávání vysoké intenzity masáže na hloubkovou masáž za čtyřicetikilovou subtilní masérkou, která se věnuje téměř výhradně relaxačním technikám a masážím sportovců se prakticky vůbec nevěnuje. A naopak taková masérka by měla být profesionál a doporučit někoho, kdo se na toto zaměřuje, aby byl klient spokojený a třeba se za ní pak rád vrátí, až bude chtít relaxační masáž. Praxí však je, že taková masérka klienta ve vidině zisku vezme, klient spokojený samozřejmě není (ač jí třeba řekne, že ano, neboť málokdo to přizná osobně někomu do očí) a nejenže se za ní už nevrátí, ale také třeba už v budoucnu nepůjde ani nikam jinam. Kvalitní masér by se měl umět vcítit do potřeb a problémů člověka a doporučit mu adekvátní typ služby a samozřejmě se nestydět klienta odmítnout v případě, že bude chtít typ masáže, který daný masér neovládá, nebo se mu věnuje pouze velmi okrajově. Pak tu vznikají různé pseudo-masáže, kdy masér spoléhá na klientovu neznalost, předvedou mu něco z toho, co umí a vydávají to za něco, co původně chtěl (např. při přetížených mezilopatkových svalech provádět medové zábaly s relaxační technikou a vykládat klientovi, že se jedná o terapeutickou hloubkovou masáž a že to do pár dnů povolí apod.).

Masér i klient si musí navzájem také sednout po lidské stránce, neboť se můžou vídat dlouhé roky a určitě nechcete chodit na masáž někam, kde Vám to není příjemné, nebo s neustálou nervozitou.

Přeji Vám tedy úspěšný výběr a pokud jste se rozhodli pro mě, tak se na Vás budu těšit 🙂

 

Z kapacitních a časových důvodů bohužel ne.