Odpovědi na časté dotazy

Zde jsme se pokusili shrnout odpovědi na nejčastější dotazy (spoustu informací také naleznete v rubrikách tohoto webu), které se stále opakují, pokud se objeví nové, budeme je sem postupně přidávat:

Na úvod začneme velkou prosbou na Vás 🙂
1)Dovolat se nám může být někdy obtížné, celé dny máme někoho na lehátku a v té době prostě nemůžeme zvedat telefon. Prosíme tedy o pochopení, nevolejte nám, ale raději nám napište sms, případně zprávu na whatsapp.
2)
Otevírací doba je dobou provozní i doba pro přijímání objednávek.  Pokud nás chcete kontaktovat mimo pracovní dobu, napište nám prosím pouze zprávu.
3)Pokud si nejste jisti, zda k nám chcete přijít, tak se prosím zbytečně neobjednávejte. Nemá smysl nám pak psát těsně před příchodem výmluvy, či si vypnout mobil.
4)Termín, který Vám nabídneme přes zprávy, Vám nemůžeme vzhledem k množství klientů dlouho držet. Pokud mezi tím o termín projeví zájem rychlejší klient a uvedený termín vezme – dáme mu ho. Čili je nutné reagovat rychleji.

Ještě před příchodem je nutné probrat, proč se chcete objednat. Řada klientů má totiž problémy, které spadají pod úplně jinou odbornost – např. pokud člověka brní horní končetiny, je nutné navštívit nejprve neurologa, pokud člověka bolí záda v oblasti bederní páteře, bolest vystřeluje přes stehno až do lýtka a někdy končí až v patě, může jít o kořenový syndrom S1 – tj. návštěva (našeho) fyzioterapeuta.

Po příchodu na masáž se vás optáme na zdravotní problémy, kontraindikace, doporučíme vhodný typ masáže/techniky, za paravanem se převléknete – ženy si  zabalí vršek těla do připravené osušky, dle typu masáže se usadíte buď na masérskou sedačku nebo si lehnete na  lehátko a začneme pracovat 🙂 Pokud ležíte na břiše, dolní část těla je přikryta v chladnějším období termo dekou, v letních měsících dekou klasickou prodyšnou – nikdo u nás neleží úplně nahý. Nejprve se nanáší olej, poté se rychlými pohyby rozehřívá a připravuje sval na vyšší intenzitu a pak probíhá určená masáž, při které se hledají trigger pointy, spasmy atd. V případě nutnosti používáme massage gun, trigger points ball, TENS a další pomůcky. Po masáži se Vás optáme na Váš celkový stav a domluvíme si v případě zájmu intervaly dalších návštěv. Vždy doporučujeme vzít si alespoň 2 termíny předem z důvodu dlouhé objednací lhůty. Úhrada služeb probíhá přímo u každého terapeuta na místě. Před či po masáži si můžete nabídnout připravenou filtrovanou vodu.

Nikoliv, jsme soukromé zařízení a nespolupracujeme s žádnou pojišťovnou. Žádanku tedy nepotřebujete, můžete se rovnou objednat.

Častý dotaz – nemusíte si brát s sebou nic – ručníky, osušky, papírové kapesníky, pro ženy různé gumičky do vlasů a skřipce, jednorázové potahy na podhlavníky, to vše tu mám k dispozici. Pokud si chcete vzít s sebou z domova vlastní osušku, můžete, ale je to opravdu zbytečné. Doporučuji nějaký sportovní oděv, ležet v těsných džínech s páskem na lehátku opravdu není dvakrát příjemné (můžete ležet samozřejmě jen ve spodním prádle, přikryji Vás dekou, ale jsou lidé, kterým je příjemnější mít prostě něco na sobě).

Pití tu mám připravené také, takže ani to s sebou nemusíte nosit 🙂

Jelikož spousta z nových klientů tápe, co vše může a nemůže od maséra čekat, tak jsem se rozhodl sepsat v této rubrice stručně odpovědi 🙂

Všem je jasné, jak jste se již dočetli na našem webu, že děláme masáže, jednotlivé druhy tedy nebudu opětovně vypisovat, zaměřím se na věci „na víc“, se kterými Vám dokážeme také pomoci. Masér není fyzioterapeut, stále se proto bavíme o masážích v rámci svalů, šlach a úponů – nebudu s Vámi tedy cvičit, ani Vás rozpohybovávat (maximálně Dornovou metodou), na vše ostatní máme kolegyni fyzioterapeutku.

Nad rámec tedy dokážeme pomoci s:

  1. Odstraňováním bolestí ramen – rotátorové manžety
  2. Svalové blokády – pokud nemůžete např. otáčet hlavou (ne po úrazu!) například ze špatného držení těla, přeležení nebo klimatizace, dokážeme Vám povolit svalové napětí, rozmasírovat úpony a jednotlivé svalové fascie.
  3. Pomůžeme Vám s bolestí „esíček“, v kříži, bederkou.
  4. Pomůžeme Vám v boji s migrénou.

Co maséři nedělají:

jakékoliv rehabilitační techniky, cvičení, prokřupávání, „nahazování“ čehokoliv, výhřezy plotének, tejpování úrazových stavů (poúrazových v rámci rekonvalescence samozřejmě děláme). Různé otoky, cokoliv úrazového charakteru, nepomůžeme Vám ani se skoliózou, hyperlordózou, hyperkyfózou, ani čímkoliv týkající se páteře,  dále Vám bohužel nepomůžeme s kyčlemi – při chronických či dlouhodobých potížích určitě navštivte naší kolegyni co dělá fyzio, jakékoliv problémy neurologického charakteru (kořenové syndromy atd.), při brnění horních i dolních končetin a prstů (toto je na 99 procent záležitost neurologa).

Mějte prosím na paměti, že masér není fyzioterapeut, chiropraktik, ortoped ani neurolog.

Nikoliv. Pokud máte jakékoliv příznaky nachlazení, rýmy, počínající virózy, určitě zůstaňte doma, pokud přesto přijdete, může se po našem subjektivním zhodnocení stavu stát, že Vás odmítneme.

  1. Při terapii se rozproudí krevní oběh, pokud máte počínající virózu, věřte mi, že se Vám rozjede po do celého těla a bude Vám opravdu mnohem hůře a ten průběh léčby bude velmi zdlouhavý.
  2. Respirační choroby jsou vysoce nakažlivé, je pravděpodobné, že nás nakazíte.

Děkujeme za pochopení.

Pravdou je, že první masáže, nebo masáže po dlouhé době jsou mírně bolestivějšího charakteru. Zatuhlé, napjaté, překrvené svaly plné trigger pointů pokud se masírují, tak prostě bolí, nicméně  masáž ode nás rozhodně není „příšerně bolestivá“, ale jak tomu naši klienti sami říkají – jedná se o příjemnou bolest, po které přijde okamžitá úleva a uvolnění. U relaxační masáže, na kterou jste třeba zvyklí, se svalové problémy neodhalí, proto jsou tak velmi příjemné – ale problém Vám neodstraní. Zdravý sval, pokud se masíruje, tak NEBOLÍ. Pokud někde něco při dotyku bolí – je vždy něco špatně.  Přijde nám jako nesmysl, když Vás to při doteku někde zabolí, aby se tato postižená místa přešla bez nápravy, protože v každé další masáži Vás budou tato místa znovu a znovu bolet, pokud se jich opětovně dotkneme. Každá další masáž, pokud se zachová rozumná pravidelnost, je lepší pocitově i na dotek a cílem je, že ty masáže začnou být opravdu příjemné, svaly nejsou zatuhlé, jsou pružnější, klient nemá problémy při pohybu, nemá svalové bolesti, nikde nic bolestivě nevystřeluje ani netáhne  – a do této fáze „preventivních“ masáží se snažíme s každým klientem dojít.

Ano, máme v obou místnostech, jak v masérně, tak na fyzio, terminál.

Pro lepší představu, jak která masáž „bolí“ znázorněné počtem hvězdiček, kdy 
* = hlazení
***** = zmáčknutí si modřiny 

Relaxační masáž  *
Dornova metoda  **
Sportovní masáž ** / ***
Hloubková masáž *** / ****
Terapie trigger points *****

Nejčastější dotaz – pokud je problém – bolestivé místo, vysoká zatuhlost svalů, časté svalové bolesti, svaly jsou napjaté a „táhnou“ atd. –  tak ze začátku jednou za týden až dva, dokud problémy zcela neodezní, v ostatních případech pak stačí 1x za měsíc – dle subjektivních pocitů klienta (roli hraje zaměstnání, sport, genetika, věk atd.). Jinými slovy pokud ucítíte, že svaly zatuhávají po dvou týdnech, tak zvolíte adekvátní tj. dvoutýdenní interval, aby se tomu předešlo. Nahodilé masáže jednou za čtvrt roku a více jsou z terapeutického hlediska k ničemu, pouze slouží pro krátkodobé odstranění bolesti/zatuhlosti svalů a s největší pravděpodobností ke mě pak dorazíte ve stejném stavu, jako před první masáží. Důležitá je prevence, nikoliv až řešení akutních problémů, kdy se klient dostane do fáze, že např. už ani neotočí hlavou nebo se neohne.

Samozřejmě, že můžete, jako prevence je to naprosto ideální.

Každý náš terapeut to má jinak, u maséra Jakuba je objednací lhůta cca 8 týdnů, u Ivany a Mariky cca týden až dva. Z víkendu je možné se objednat na neděli pouze k Jakubovi.  Pracovní dobu máme dle objednávek, je to opravdu různorodé.

 

Jakékoliv termíny, které Vám nabídneme, jsou nezávazné do momentu, než si je oboustranně potvrdíme.

Bohužel při množství klientů, které máme, platí pravidlo, rychlejší vyhrává 🙂 Tj. pokud Vám napíšeme nabídku termínu např. v 10:00 a Vy nám termín potvrdíte až odpoledne, může se stát, že už byl tento termín obsazen. Proto je nejlepší brát si termíny vždy hned po terapii a doporučujeme si vzít více návštěv dopředu.

– s tímto se setkáváme poměrně často, pevně věříme, že v nějakém kosmetickém salonu na periferii se Vám toto poštěstí, neboť jsou rádi, že za nimi přijde jeden člověk za den, ale toto u nás bohužel (naštěstí) není možné. Uvědomte si prosím, že masáže a fyzioterapie nejsou chirurgická ambulance, vše se řídí předem dohodnutými objednávkami. Samozřejmě nám může nějaký klient vypadnout – pokud se tak stane, uvádíme informaci o uvolněném termínu vždy na facebooku na naší stránce  http://www.facebook.com/sportrehabcz/

Toto slýcháme docela často, zejména od slečen, co byly u „maséra“, který na ně „něco zkoušel“, nebo nezkušeným zákazníkům, kterým masér či fyzioterapeut říkal nesmysly, nutil je k nákupům permanentek na neadekvátní typy procedur vzhledem k aktuálním problémům (např. „medová masáž“ nebo masáž lávovými kameny těžko odstraní blokádu hrudní páteře apod.). Rozhodně netvrdíme, že jsou některé terapie špatné nebo neúčinné, ale jsou leckdy zvolené nevhodně. Další klienti zase s bolavými zády zažívali jen neefektivní „šudlárny“, nebo takový ten klasický „lázeňský přístup“ – kdy masér akorát pozdravil a těšil se, až to bude mít za sebou. To samé u fyzioterapie, často jsme slýchali příběhy, kdy klient 3/4 terapie jen poslouchal rady co všechno udělal špatně a pak terapie probíhala přejížděním molitanového míčku s hláškou „pokud vás to místo bolí, tak na něj nebudeme sahat, abychom to nerozbouřili, ono se to časem nějak vstřebá…“

Naprosto běžná věc, to se může stát každému, někdo si to rozmyslí, někdo onemocní, v takovém případě stačí zaslat S PŘEDSTIHEM sms nebo zprávu na whatsappu.  S předstihem však není myšleno deset minut před příchodem. Na poslední chvíli zrušený termín nedokážeme v tak krátkém časovém úseku nahradit jiným klientem. Ideálně je zrušit termín ihned, když se o překážce dozvíte, maximálně však 24 hodin před příchodem, v opačném případě jste povinni uhradit storno dle našeho ceníku. Bohužel malá část nových zákazníků, zejména mladší generace, nám svou neúčast ani nedají vědět, na sjednaný termín nedorazí a rovnou si vypnou na hodinu telefon – tyto „klienty“ si samozřejmě ukládáme a již je v budoucnu neobjednáme.

Dovolujeme si upozornit, že pokud klient zruší termín bez opravdu vážného důvodu těsně před příchodem, nebo na termín zapomene, budeme požadovat úhradu storno poplatku v souladu s VOP a Ceníkem.  Do plného uhrazení další objednávce nebude vyhověno. Klienti, kteří nám s železnou pravidelností ruší termíny (zavedli jsme pravidlo 3x a dost), nebo opakovaně „zapomínají“, již nebudou dále objednáváni.

Pokud nám rušíte objednávku ze závažného důvodu v den, kdy máte přijít, nečiňte tak prosím e-mailem, nebo zprávou na Facebooku, nejsme na internetu 24/7. Stačí smska, pokud nám zrovna nechcete nebo nemůžete volat.

Často se stává, že za námi chodí klienti, kteří si dříve koupili voucher ze slevového portálu, či chodili před tím do nějakého již zavřeného masážního studia umístěného v kadeřnictví a jsou příjemně překvapeni, že masáž od nás vypadá úplně jinak.  Každý masér má své techniky, jinou tělesnou konstituci a jde svou cestou, rozhodně netvrdíme, že to někdo dělá špatně a někdo lépe,  pouze má odlišný styl a zaměření – někdo dělá relaxační masáže, někdo hloubkové, někdo beauty masáže, proto si každý zákazník musí najít „svého“ maséra, který mu prostě sedne.

Spousta zákazníků však netuší, co všechno se dá u nás za určitý čas stihnout. Běžně nám volá zákazník s požadavkem na 60 min. masáž celého těla (nohy, ruce, záda, šíje, ramena, hrudník), že byl na to takto zvyklý od předešlé masérky/maséra.  Do těchto časových limitů se s naší technikou nevejdeme, svaly masírujeme intenzivně a pokud někde objevíme nějaký problém (trigger point, svalovou tenzi atd.) tak se ho snažíme odstranit, neděláme žádné zážitkové  „turbomasáže“ nebo „hlazení po těle“. U nás je třeba celé tělo masírovat na více návštěv a rozdělovat na jednotlivé partie.

Jakou masáž zvolit na první návštěvu?
Záleží na Vašich konkrétních svalových problémech, zaměstnání, sportu… pokud sedíte celé dny u PC, tak zcela určitě masáž šíje a zad (přetěžovaná ramena, mezilopatkové svaly, trapézové svaly), pokud sportujete – celé tělo, na více návštěv po partiích, pokud pracujete převážně ve stoje, více se zaměřit na zádové svaly (bedra, vzpřimovače..) a nohy (lýtka, chodidla atd.).

Přehled doporučených kombinací:

Záda + šíje
Záda + nohy zezadu nebo z přední části
Nohy z obou stran
Paže + záda + šíje

– u nás rozhodně ne, děláme intenzivní a funkční masáže, které mají okamžitý efekt, určitě nejsme schopni za hodinu udělat záda, ruce, šíji a nohy z obou stran.

Bohužel nikoliv, jsme čistě soukromé zařízení.

V takovém případě prosím navštivte lékaře, ideálně chirurgickou ambulanci. K nám můžete například na následnou rehabilitaci.

Tejpování je pouze podpůrný prostředek, navíc elastický, který urychluje případnou rekonvalescenci, po úrazu je nutné VŽDY navštívit lékaře. Tejpa není dlaha, ani sádra. Kotník Vám zatejpujeme až po návštěvě lékaře.

V areálu TVM Tower – před hotelem je parkování zdarma, dále je možno parkovat v přilehlém sídlišti, případně můžete využít parkování v nedalekém Kauflandu, či využít parkoviště Billy (obojí cca 100m od budovy). My doporučujeme spíše parkoviště v Kauflandu, neboť zejména v odpoledních hodinách je parkování před hotelem téměř nemožné.

U masérů je to v průměru 5 lidí, u fyzioterapie záleží na tom, zda si klienti berou 30 nebo 60 min.

– záleží na tom, ke komu jdete. Pokud k naší fyzioterapeutce, po její terapii Vás může bez problémů zatejpovat. Pokud ale jdete k masérovi, tak tam to po masáži není možné, protože masér pracuje narozdíl od fyzioterapeuta s olejem a tento olej se moc nepřátelí s lepidlem na tejpovací pásce. Ani po důkladném vysušení ta tejpa nedrží dobře.

V některých případech opravdu ano, ale tejpování není zázračná metoda, která přináší okamžité uzdravení. Na tejpování se v některých případech chodí každý týden do úplného odeznění problému, jinak to nemá vůbec žádný efekt. Páska každým dnem ztrácí elasticitu a stává se z ní po týdnu jen takový „hadr“ na kůži. Navíc spousta lidí k této metodě vzhlíží s nerealistickým očekáváním, je to pouze podpůrný prostředek, pokud máte zatuhliny, trigger point, zablokovanou hrudní páteř atd. tak je efektivita rovná nule. Výborné zkušenosti máme s tejpováním natažených, přetížených šlach, tejpování kolen, ramene, vzpřimovače, kotníku.

– Záleží na tom, kolik těch trigger pointů bude, aby se dalo vše časově zvládnout, čili ANO, ale je možné, že se vše nestihne, tak se brzy uvidíme znovu :o)

– bohužel nikoliv, na rozštěp páteře (Spina bifida) je nutná v některých případech operace, výhřez plotýnky je nutné zase řešit s fyzioterapeutem (můžete se objednat k naší kolegyni), tam také žádná masáž nepomůže. K výhřezům plotýnek doporučuji přečíst tento článek na Ronnie.cz, kde je to odborněji vysvětleno.
https://medicina.ronnie.cz/c-29889-fyzioterapeut-radi-bolest-v-zadech-vyhrez-meziobratlove-plotenky-iii.html

Ano, pomocí Dornovy metody lze vrátit jednotlivé obratle na své místo – je to velmi šetrná metoda, kdy se jemným tlakem tlačí na každý jednotlivý obratel za pohybu pacienta. Jak Dornova metoda vypadá se můžete podívat v kategorii Naučná videa zde na webu.

– nic Vám v tom sice nebrání, ale výrazně lepší je opačný postup, nejprve cvičit a poté na masáž, aby se vyplavila kyselina mléčná, která vzniká při tréninku. Navíc po masáži můžete být unavení a vyčerpaní, doporučoval bych jít cvičit až jiný den. Výjimkou jsou tzv. sportovní pohotovostní masáže, které se dělají před výkonem, ale ty my bohužel neděláme.

-každé tělo reaguje různě, spouštění rýmy po hloubkové masáži je běžným jevem. Bolest svalů druhý až třetí den po masáži je také normální – dá se to přirovnat k bolesti ala první trénink v posilovně 🙂

-ač používáme vysoce kvalitní tejpy, může se u určitého promile lidí objevit alergická reakce. Tejpu sundejte, místo omyjte vodou a za pár hodin problémy zmizí. Bohužel tuto situaci nelze nikdy vyloučit.

-stát se to u určitého promile lidí s kožními problémy (silný atopický exém, lupenka atd.) může, čili ano, používáme kvalitní  oleje, ale přesto můžete mít alergickou reakci. Pokud to zjistíte, tak nám to prosím u další masáže řekněte a zkusíme použít jiný olej.

– u těhotných žen jsou hloubkové i sportovní masáže vyloučeny, dělají se tzv. těhotenské, kdy žena leží na boku a masáž se provádí nejprve na jedné a poté na druhé straně zad a to pod velmi jemným tlakem, nebo se celá masáž provádí v sedě. Tyto masáže dělá masér Jakub, ale jen pro stálé klienty, jejich kontraindikace a zdravotní stav již zná. Objednat se můžete až po 12 týdnech gravidity.

-ano, ideálně až od 12 let. Samozřejmě můžete být jako doprovod po dobu masáže ve studiu.

-ano, nestává se to často, ale pokud se rozmasírovává zatuhlý sval, nebo špatně přístupný trigger point, může se vlivem většího tlaku objevit po masáži otok nebo modřina, vše však do několika dnů zmizí a tělo se zcela regeneruje.

Na to se mě ptá docela dost lidí. Bohužel ne každý, kdo má certifikát, je zároveň dobrým masérem, člověk musí prostě hledat, než najde, kdo mu bude vyhovovat, tak je to s každou službou. Jen to člověk nesmí vzdát a říkat si, že když narazil na nekvalitní či neodbornou práci, že to takto bude zajisté probíhat všude. Troufnu si říci, že bez talentu, vztahu k této práci a lidského pozitivního přístupu tuto práci nelze dělat úspěšně. Maséra ta práce musí především bavit, nesmí jí brát pouze jako zdroj příjmů, věřte mi, že to na masérovi hned poznáte. Síla rukou či teoretické znalosti masérských postupů a anatomie z nikoho dobrého maséra ještě nedělají. Navíc ne každá masáž má být založena na síle a intenzitě, máte celou škálu příjemných relaxačních technik, každému vyhovuje prostě něco jiného. Pokud máte rádi relaxační techniky, jděte za někým, kdo se jim opravdu věnuje a nedělá je okrajově, pokud máte rádi vysokou intenzitu, najděte si někoho, kdo je toho fyzicky opravdu schopen a má v tom praxi a nedělá to otráveně s tím, že se „nadře“.  Dvacet certifikátů na zdi na všechny možné techniky světa také rozhodně nejsou známkou toho, že masér je kvalitní, můj názor je, že čím větší univerzálnost a rozmanitost technik, tím hůře, neboť se nelze rozvíjet masivně úplně ve všem. Masér by se měl konkrétně zaměřit na určitý směr a tomu se věnovat, ne dělat úplně všechno, aby pokryl celou poptávku na trhu, protože nemůže nikdy dělat vše spolehlivě kvalitě. Je to logické, pokud mu budou chodit lidé pouze na např. tři typy masáží, vybuduje si v nich výbornou praxi, pak mu přijde okrajově jednou za půl roku člověk na něco, co masér celou tu dobu nedělal, protože o to nebyl zájem, ale má to v nabídce, tak to nemůže dopadnout dobře. Klient je pak zklamaný a nechce to zkoušet dál u něj a ani jinde, protože má dojem, že to takto bude vypadat všude a dá velkou práci takového člověka přesvědčit, že se to dá udělat jinak a lépe. Zároveň i klient by měl být soudný a mít pochopení, že pokud dělá např. kulturistiku a má 120 kg, tak nemůže jít v očekávání vysoké intenzity masáže na hloubkovou masáž za čtyřicetikilovou subtilní masérkou, která se věnuje téměř výhradně relaxačním technikám a masážím sportovců se prakticky vůbec nevěnuje. A naopak taková masérka by měla být profesionál a doporučit někoho, kdo se na toto zaměřuje, aby byl klient spokojený a třeba se za ní pak rád vrátí, až bude chtít relaxační masáž. Kvalitní masér by se měl umět vcítit do potřeb a problémů člověka a doporučit mu adekvátní typ služby a samozřejmě se nestydět klienta odmítnout v případě, že bude chtít typ masáže, který daný masér neovládá, nebo se mu věnuje pouze velmi okrajově. Pak tu vznikají různé pseudo-masáže, kdy masér spoléhá na klientovu neznalost, předvedou mu něco z toho, co umí a vydávají to za něco, co původně chtěl (např. při přetížených mezilopatkových svalech provádět medové zábaly s relaxační hladící technikou a vykládat klientovi, že se jedná o terapeutickou masáž a že to do pár dnů povolí apod.).

Masér i klient si musí navzájem také sednout po lidské stránce, neboť se můžou vídat dlouhé roky a určitě nechcete chodit na masáž někam, kde Vám to není příjemné, nebo s neustálou nervozitou.

Přeji Vám tedy úspěšný výběr a pokud jste se rozhodli pro nás, tak se na Vás budeme těšit 🙂

Z kapacitních a časových důvodů bohužel ne. Veškeré terapie děláme jen v naší provozovně.