Jak často chodit na masáž?

Terapeutické masáže

Cestou k vytouženému cíli je pravidelnost a prevence. Neřešit až akutní bolestivé stavy, kdy se člověk pomalu ani neohne, ale snažit se tomu předcházet. Pouhá jedna masáž za x měsíců sice uleví, ale neodstraní dlouhodobý problém (výjimkou je terapie trigger points, tam lze již po první návštěvě odstranit dlouhodobé konkrétní problémy – kde se cílí na konkrétní místa, kde bolest vystřeluje) co se týče zatuhlosti svalů a svalových bolestí.

1x za 2 – 3 týdny – doporučuji na úplném začátku, rozmasírovaný sval vydrží  v dobrém stavu cca 14  dnů, poté se začne opět pozvolna dostávat do své původní fáze, proto je třeba pravidelnosti.  Celkové zlepšení stavu není záležitost pár návštěv a pak dlouhá pauza a přijít opět, až když vše bolí a člověk se sotva hýbe – pro udržení kýženého stavu, tj. permanentně uvolněných svalů, bez bolestí, trigger pointů, spasmů atd. je důležité chodit prostě pravidelněji.

1x za 4-6 týdnů – v případě, že ke mě chodíte již déle, nemáte žádné extra svalové problémy, nic Vás nikde nebolí, tak jako prevence a regenerace postačí i jedna návštěva za měsíc, toto berte prosím jako doporučené minimum.

Nahodile po x měsících – z hlediska krátkodobého pozitivního účinku a momentálního uvolnění proč ne, ale o jakýchkoliv terapeutických či preventivních účincích nemůže být ani řeč.

První masáže mohou být samozřejmě nepříjemné, odstraňují se různé svalové problémy. Každá další masáž je ale příjemnější, člověku je lépe, má větší rozsah pohybu, nic ho nikde nebolí, netáhne a masáže si pak užívá….cesta k tomuto cíli někomu trvá krátkou dobu, u někoho holt déle, ale důležité je, že to vždycky půjde 🙂

Co se týče lymfatických masáží, tak k dosažení efektu je doporučena série skládající se kolem deseti procedur – cca 90min (1x týdně/14 dní). V případě potřeby, je možné sérii zopakovat po 2-3 měsících.

U reflexních masáží je k dosažení efektu doporučena série min. 3-5 procedur – cca 60min (max. 8 procedur).