O nás…

Kdo jsme…

Předně jsme rádi, že jste zavítali na naše stránky a došli jste až sem :o) Rádi bychom se Vám představili, náš team tvoří fyzioterapeutka Marika Vrbická a dva terapeutičtí maséři Jakub Šťastný a Ivana Kolářová.

Masér Jakub

 

Jsem zakladatel společnosti, ale hlavně kvalifikovaný masér s odborností na hloubkové a sportovní masáže, Dornovu metodu, Breussovu masáž, terapie spoušťových bodů bolesti (trigger points), těhotenské masáže, Grastonovu metodu, baňkování (z pohledu západní i čínské medicíny) a tejpování (kineziotaping). Řadu technik používám hlavně svých vlastních, které jsem vymyslel či upravil dle získaných zkušeností, praxe a poznatků.  Neustále se vzdělávám, práce mě i po letech stále stejně baví, spolupracuji s kvalitními fyzioterapeuty a učím se stále nové metody a postupy.
Za svou praxi jsem se vypracoval na maséra, za kterým se obrací také známé tváře ze světa profesionálního sportu a sem tam i televizní obrazovky, proto jsem tenkrát zvolil pro web název Sportrehab.cz, nicméně postupem času jsem se ze sportovního maséra stal masérem terapeutickým a chodí za mnou lidé prakticky ze všech možných pracovních odvětví se svými svalovými problémy. Mé začátky byly takové klasické, pár let jsem fungoval jako mobilní masér, abych nasbíral zkušenosti, pak jsem několik let pracoval jako masér pro společnost Alza.cz, téměř 6 let jsem byl masérem ve fitness centru Vault gym v Modřanech, kde jsem měl provozovnu a nyní již pár let úspěšně působím v nestátním zdravotnickém zařízení v TVM Tower, příležitostně jsem také zván jako masér na různé společenské akce (naposledy jsem předváděl hloubkové masáže při slavnostním otevírání pobočky České spořitelny na Sofijském náměstí v Modřanech) nebo závody, kde dělám pohotovostní masáže nebo tejpování.
Dávno jsem překonal počet 10 000 provedených masáží (možná to zní jako vysoké číslo, ale můj věk začíná číslem 4, takže se to docela nasčítalo), neustále se ve svém oboru snažím vzdělávat, neboť má práce je zároveň mým koníčkem, snažím se vše dělat poctivě a maximálně efektivně.

Spousta klientů se mě často ptá, jakou masáž zvolit a která je pro ně nejvhodnější – já používám při masáži kombinaci všech technik, které ovládám, vždy dle dané situace a potřeby. Snažím se lidem účinně pomoci, proto nemám v nabídce 20 druhů masáží, z nichž 3/4 na daný problém neefektivních. Vše co dělám musí mít nějaký smysl. Dobří maséři jsou ti, kteří mají nějaké konkrétní zaměření a v tom se zdokonalují, nikoliv ti, kteří mají 50 certifikátů na vše možné a dělají nárazově čas od času od každého něco. Co stoprocentně neovládám, nedělám.

Certifikáty níže jsou z různých kurzů a seminářů, ale jak jsem psal, důležitá je znalost anatomie a praxe, nikoliv počet certifikátů na zdi.

Certifikáty:

 

Masérka Ivana

 

Jmenuji se Ivana Kolářová a věnuji se Manuální lymfatické masáži a Segmentové reflexní masáži, které mne nejvíce ze všech masáží oslovily.

Masáže jsou pro mne umělecký obor a tělo každého člověka jako originální umělecké dílo. Původní profesí jsem vystudovaná designérka na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze a v současné době se i nadále částečně věnuji grafické a kreativní činnosti. Studium masérských technik a masírování mi však otevřelo zcela nový obor „sochařské práce s tělem“ 🙂

Akreditovaný kurz Masér ve zdravotnictví jsem absolvovala ve Zdravotnickém zařízení Stanislava Flandery v Praze. Praktické zkušenosti jsem pak sbírala v Domově Sv. Josefa v Žirči, ve Státních léčebných lázních Janské Lázně a v Rehabilitační klinice Malvazinky.

Provádím komplexní hloubkové masáže zahrnující principy masáží: segmentová reflexní masáž, měkké techniky, fasciální techniky, klasická masáž, indická masáž Snéhan a hloubková masáž krku. Dále se specializuji na manuální lymfatické masáže a kraniosakrální biodynamickou terapii.

 

 

Fyzioterapeutka Marika 

 

Jmenuji se Marika Vrbická, od mládí jsem se věnovala sportu, když jsem závodně hrála volejbal. Poté jsem absolvovala studium oboru fyzioterapie na FTVS UK. FYZIOTERAPII se nyní věnuji už 13 let. Na tomto oboru se mi líbí, že pracuje komplexně s celým tělem, kde lze najít různé souvislosti, které působí obtíže.

S  pacienty se v terapii věnuji jejich nápravě a vytvoření preventivního programu pro předcházení těchto obtíží. Ve své práci využívám terapii dle McKenzie, metodiky PNF, DNS, mobilizační a měkké techniky a další. U adolescentů využívám prvků Klappova lezeni a dalších metodik k nápravě vadného držení těla. Pracuji s širokou škálou klientů od běžných pacientů, přes adolescenty, hobby sportovce a vrcholové sportovce. Každému pacientovi se snažím sestavit terapeutický plán na míru tak, abychom dosáhli co nejlepších výsledků.

Ve svém volném čase mimo jiné působím jako instruktorka HEAT programu. Mám ráda aktivní přístup k terapii ze strany terapeuta i pacienta a věřím, že společné úsilí vždy vede k úspěšnému řešení problému.

Absolvované kurzy a semináře:

McKenzie metoda
DNS dle Koláře
Proprioceptivní neuromuskulární facilitace (PNF)
Klappovo lezení
Diagnostika a terapie funkčních poruch
Kurz terapie  myofasciálních triggerpointů
Workshop suché jehly
Senzomotorická stimulace
Kineziotaping

Pracovní zkušenosti:

Fyzioterapie Lukáš Mališka 2010 – doposud
Reprezentace ČR v ledním hokeji