O nás…

Kdo jsme…

Předně jsme rádi, že jste zavítali na naše stránky a došli jste až sem :o) Jsme dva terapeutičtí maséři Jakub a Ivana a níže se Vám představíme.

Masér Jakub

Jsem zakladatel společnosti, ale hlavně kvalifikovaný masér s odborností na hloubkové, regenerační, rekondiční a sportovní masáže, Dornovu metodu, Breussovu masáž, terapie spoušťových bodů bolesti (trigger points), těhotenské masáže, baňkování (z pohledu západní i čínské medicíny), tejpování (kineziotaping) a antimigrénové  (Indické) masáže. Řadu technik používám hlavně svých vlastních, které jsem vymyslel či upravil dle získaných zkušeností, praxe a poznatků.  Neustále se vzdělávám, práce mě i po letech stále stejně baví, spolupracuji s kvalitními fyzioterapeuty a učím se stále nové metody a postupy.
Za svou praxi jsem se vypracoval na maséra, za kterým se obrací také známé tváře ze světa profesionálního sportu a sem tam i televizní obrazovky, proto jsem tenkrát zvolil pro web název Sportrehab.cz, nicméně postupem času jsem se ze sportovního maséra stal masérem terapeutickým a chodí za mnou lidé prakticky ze všech možných pracovních odvětví se svými svalovými problémy. Mé začátky byly takové klasické, pár let jsem fungoval jako mobilní masér, abych nasbíral zkušenosti, pak jsem několik let pracoval jako masér pro společnost Alza.cz, téměř 6 let jsem byl masérem ve fitness centru Vault gym v Modřanech, kde jsem měl provozovnu a nyní již pár let úspěšně působím v nestátním zdravotnickém zařízení v TVM Tower, příležitostně jsem také zván jako masér na různé společenské akce (naposledy jsem předváděl hloubkové masáže při slavnostním otevírání pobočky České spořitelny na Sofijském náměstí v Modřanech) nebo závody, kde dělám pohotovostní masáže nebo tejpování.
Dávno jsem překonal počet 10 000 provedených masáží (možná to zní jako vysoké číslo, ale můj věk začíná číslem 4, takže se to docela nasčítalo), neustále se ve svém oboru snažím vzdělávat, neboť má práce je zároveň mým koníčkem, snažím se vše dělat poctivě a maximálně efektivně.

Spousta klientů se mě často ptá, jakou masáž zvolit a která je pro ně nejvhodnější – já používám při masáži kombinaci všech technik, které ovládám, vždy dle dané situace a potřeby. Snažím se lidem účinně pomoci, proto nemám v nabídce 20 druhů masáží, z nichž 3/4 na daný problém neefektivních. Vše co dělám musí mít nějaký smysl. Dobří maséři jsou ti, kteří mají nějaké konkrétní zaměření a v tom se zdokonalují, nikoliv ti, kteří mají 50 certifikátů na vše možné a dělají nárazově čas od času od každého něco. Co stoprocentně neovládám, nedělám.

Kdo jsou moji klienti?

Všichni, kteří mají rádi vyšší intenzitu a funkční masáže, které pomáhají – odstraňují jejich problémy, nebo jim chtějí předcházet a chodí ke mě v pravidelnějším intervalu, neboť chápou, že jedna masáž za půl roku k ničemu nepovede.

V mém dosavadním portfoliu jsou nejen vrcholoví sportovci (mistři ČR ve fitness/kulturistice, powerliftingu, v plavání, veslování, bojových sportech atd.), mediálně známé osobnosti (herci, zpěváci), ale hlavně (tak 98 procent) „obyčejní“ lidé z řad široké veřejnosti, ať už se jedná o maminky s dětmi, které mají problémy se zády,  lidé pracující v kanceláři u PC s bolestmi šíje, lidé důchodového věku s bolestmi zad, nebo naopak zaměstnanci pracující celou směnu ve stoje (namáhaná bederní páteř) atd.

Moje vize

Smyslem mé práce je tvořit pravidelnou klientelu, která se bude díky mým masážím cítit fyzicky dobře, nebudou mít svalové bolesti a z toho vyplývající problémy (i psychického rázu) a budou za mnou chodit v pravidelném intervalu.

Certifikáty:

 

Masérka Ivana

Jmenuji se Ivana Kolářová a věnuji se Manuální lymfatické masáži a Segmentové reflexní masáži, které mne nejvíce ze všech masáží oslovily.

Masáže jsou pro mne umělecký obor a tělo každého člověka jako originální umělecké dílo. Původní profesí jsem vystudovaná designérka na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze a v současné době se i nadále částečně věnuji grafické a kreativní činnosti. Studium masérských technik a masírování mi však otevřelo zcela nový obor „sochařské práce s tělem“ 🙂

Akreditovaný kurz Masér ve zdravotnictví jsem absolvovala ve Zdravotnickém zařízení Stanislava Flandery v Praze. Praktické zkušenosti jsem pak sbírala v Domově Sv. Josefa v Žirči, ve Státních léčebných lázních Janské Lázně a v Rehabilitační klinice Malvazinky. Studium dalších masérských a terapeutických technik (viz. Certifikáty) mne utvrdilo v mé prvotní touze se věnovat hlavně Manuální Lymfatické masáži. Mám pocit, že tato terapie se mnou vnitřně souzní a je to to pravé ořechové :-). Po reakcích mých kolegů a klientů mi došlo, že mi nejde o soupeření v silových technikách, ale o naladění a jemnosti doteků mých rukou. Navíc v lymfodrenáži se snoubí jemný dotek, pomalý rytmus a přesný sled hmatů a to vše korunované dokonalým designem lidského těla – lymfatického systému obzvláště.

Segmentová reflexní masáž se pak stala další technikou, která mne oslovila a kterou svým způsobem považuji za zázračnou léčebnou terapii. Poprvé jsem se s touto metodou setkala v Rehabilitační klinice na Malvazinkách, kdy mi přišla jakožto přihlížejícímu naprosto nepochopitelná a neznámá, avšak jiskra zvědavosti byla zažehnuta. Kurzem mne provedla úžasná profesionálka a fyzioterapeutka paní Eva Hrubá – na vlastní kůži jsem se přesvědčila o účincích této masáže a od té doby nedám na tuto techniku dopustit. Zdá se, že mezi veřejností tato masáž je poměrně neznámá o to víc mne těší ohlasy „nových“ klientů.