Jakou kombinaci svalových partií?

Často se mi stává, že za mnou chodí klienti, kteří si dříve koupili voucher ze slevového portálu, či chodili před tím do nějakého již zavřeného masážního studia umístěného v kadeřnictví a jsou příjemně překvapeni, že masáž ode mě vypadá jinak.  Každý masér má své techniky, jinou tělesnou konstituci a jde svou cestou, netvrdím, že to někdo dělá vyloženě špatně a někdo lépe,  pouze má odlišný styl a zaměření – někdo dělá relaxační masáže, někdo hloubkové, někdo beauty masáže, proto si každý zákazník musí najít „svého“ maséra s technikou, která mu prostě sedne. Masér a klient si navíc musí sednout i po lidské stránce, přeci jen se budou vídat pravidelně a člověk se na masáž má těšit, ne být pokaždé nervózní, nebo mít nepříjemný pocit.

Spousta zákazníků však netuší, co všechno se dá u mě za určitý čas stihnout. Běžně mi volá zákazník s požadavkem na 60 min. masáž celého těla (nohy z obou stran, ruce, záda, šíje, ramena, hrudník), že byl na to takto zvyklý od předešlé masérky/maséra.  Do těchto časových limitů se se svou technikou nevejdu, svaly masíruji intenzivně a pokud někde objevím nějaký problém (trigger point, svalovou tenzi atd.) tak se ho snažím odstranit, nedělám žádné zážitkové  „turbomasáže“ nebo „hlazení po těle“. U mě je třeba celé tělo masírovat na více návštěv a rozdělovat na jednotlivé partie.

Jakou masáž zvolit na první návštěvu?
Záleží na Vašich konkrétních svalových problémech, zaměstnání, sportu… pokud sedíte celé dny u PC, tak zcela určitě masáž šíje a zad (přetěžovaná ramena, mezilopatkové svaly, trapézové svaly), pokud sportujete – namáhané partie a rozdělit je na více návštěv, pokud pracujete převážně ve stoje, více se zaměřit na zádové svaly (bedra, vzpřimovače..) a nohy (lýtka, chodidla atd.).

Přehled doporučených kombinací:

Záda + šíje
Záda + nohy zezadu nebo z přední části
Nohy z obou stran
Paže + záda + šíje