Co dělám / nedělám nad rámec masáží

Jelikož spousta z nových klientů tápe, co vše může a nemůže ode mě čekat, tak jsem se rozhodl sepsat v této rubrice stručně odpovědi 🙂

Všem je jasné, jak jste se již dočetli na mém webu, že dělám masáže, jednotlivé druhy tedy nebudu opětovně vypisovat, zaměřím se na věci „na víc“, se kterými Vám dokáži také pomoci. Nejsem fyzioterapeut, stále se proto bavíme o masážích v rámci svalů, šlach a úponů – nebudu s Vámi tedy cvičit, ani Vás rozpohybovávat (maximálně Dornovou metodou).

Nad rámec tedy dokáži pomoci s:

  1. Odstraňováním bolestí ramen – rotátorové manžety
  2. Pokud nemůžete otáčet hlavou (svalově a ne po úrazu!) například z přeležení nebo klimatizace, dokáži Vám povolit svalové napětí, rozmasírovat úpony a jednotlivé svalové fascie.
  3. Masíruji speciální technikou pooperační jizvy a tuto techniku Vás naučím
  4. Pomůžu Vám s bolestí „esíček“ a svalovou blokací zad
  5. Pomůžu Vám se zmírněním dopadů bolesti hlavy – migrénou.

Co ale nedělám:

jakékoliv rehabilitační techniky, cvičení, prokřupávání, „nahazování“ čehokoliv, výhřezy plotének, tejpování úrazových stavů (poúrazových v rámci rekonvalescence samozřejmě dělám). Různé otoky, cokoliv úrazového charakteru, nepomůžu Vám ani se skoliózou, lordózou, kyfózou, ani čímkoliv týkající se páteře. Stejně tak Vám bohužel nepomůžu s vbočenými palci ani plochonožím – tejpování vede pouze ke zmírnění pocitů bolestivosti, ale problém Vám neodstraní, dále Vám bohužel nepomohu s kyčlemi – při chronických či dlouhodobých potížích určitě navštivte ortopedii nebo fyzio.

Mějte prosím na paměti, že nejsem fyzioterapeut ani chiropraktik, ani ortoped.