Odpovědi na časté dotazy

Zde jsem se pokusil shrnout odpovědi na nejčastější dotazy (spoustu informací také naleznete v rubrikách tohoto webu), které se stále opakují, pokud se objeví nové, budu je sem postupně přidávat:

Na úvod začnu velkou prosbou na Vás 🙂
1)Dovolat se mi může být někdy obtížné, celé dny někoho masíruji a v té době prostě nemohu zvedat telefon. Prosím tedy o pochopení, až aktuální práci dokončím, vždy zkontroluji nepřijaté hovory a všechny klienty obvolávám zpět. Někdy je to pár minut, ale pokud se „trefíte“ do začátku např. 90 min. masáže, zavolám Vám až po té hodině a půl. Můžete mi mezitím samozřejmě napsat sms, na facebook, whatsapp, či poslat e-mail (pozor – email neslouží pro objednávky, pouze pro obecné dotazy). Dovoluji si upozornit, že každému volám zpět jen jednou, nikoho nenaháním :-).
2)
Otevírací doba je dobou provozní i doba pro přijímání objednávek.  Pokud mne chcete kontaktovat mimo pracovní dobu, napište mi prosím pouze zprávu.
3)V pátek a sobotu je zavřeno.  Prosím tedy o respektování mého volna.
4)Pokud si nejste stoprocentně jisti, zda ke mě chcete přijít, tak se ke mě prosím zbytečně neobjednávejte. Nemá smysl mi pak psát těsně před příchodem, že máte virózu, nebo si vypnout telefon a nedorazit. Berete místo klientům, kteří mají nějaký zdravotní problém a skutečně chtějí přijít.
5)Nepište mi prosím zprávy s dotazy, zda je možné se ke mě objednat na masáž. Jsem masér, takže ano.  Stop stav nemám a do důchodu se ještě nechystám 🙂
6)Termín, který Vám nabídnu přes zprávy, Vám nemohu dlouho držet. Pokud mi mezi tím zavolá jiný klient a uvedený termín vezme – dám mu ho. Čili je nutné reagovat obratem – lepší je mi opravdu zavolat nebo vyčkat, až Vám zavolám zpět, pokud se mi nedovoláte.
7) Klientů mám opravdu mnoho. Objednávky na ten samý den / týden (s výjimkou tejpování, tam se to dá vymyslet) jsou pouze o štěstí – musel by mi někdo před tím vypadnout. Pokud se tak stane, uvolněné termíny dávám primárně na Facebook. Opravdu mi nemá smysl kvůli tomu volat – objednací lhůtu mám 4-5 týdnů.

Po příchodu do fitness centra se prosím nahlaste na recepci (toto platí i pro pravidelné klienty, kteří již ví kam jít, přesto je nutné se vždy při příchodu nahlásit!) sdělením, že jdete na masáž/tejpování/za Jakubem atp., kolegové z recepce Vás usadí do čekárny vedle masérny a já si Vás pak vyzvednu, až dokončím aktuální práci. Můžete mezitím také využít sociální zařízení posilovny (wc, sprchy). Po příchodu ke mě se Vás optám na zdravotní problémy, kontraindikace, doporučím vhodný typ masáže/techniky, vezmete si připravenou osušku, za paravanem se převléknete, dle typu masáže se usadíte buď na masérskou sedačku nebo si lehnete na  lehátko a já začnu pracovat 🙂  Po masáži úhrada služeb probíhá přímo u mě a to buď v hotovosti, dárkovým voucherem, nebo poukázkami Edenred, Sodexo či kartami Benefity, Sodexo flexi pass CARD nebo Benefit Plus. Před či po masáži si můžete nabídnout připravenou vodu, případně využít občerstvení fitness centra.

Load More

Častý dotaz – nemusíte si brát s sebou nic – ručníky, osušky, papírové kapesníky, pro ženy různé gumičky do vlasů a skřipce, jednorázové potahy na podhlavníky, to vše tu mám k dispozici. Pokud si chcete vzít s sebou z domova vlastní osušku, můžete, ale je to opravdu zbytečné.

Load More

Jelikož spousta z nových klientů tápe, co vše může a nemůže ode mě čekat, tak jsem se rozhodl sepsat v této rubrice stručně odpovědi 🙂

Všem je jasné, jak jste se již dočetli na mém webu, že dělám masáže, jednotlivé druhy tedy nebudu opětovně vypisovat, zaměřím se na věci „na víc“, se kterými Vám dokáži také pomoci. Nejsem fyzioterapeut, stále se proto bavíme o masážích v rámci svalů, šlach a úponů – nebudu s Vámi tedy cvičit, ani Vás rozpohybovávat (maximálně Dornovou metodou).

Nad rámec tedy dokáži pomoci s:

  1. Odstraňováním bolestí ramen – rotátorové manžety, bicepsové šlachy, nadhřebenových svalů, deltového svalu.
  2. Rozmasírovávám kolenní vazy a úpony.
  3. Odstraňuji lokální svalové bolesti (trigger pointy)
  4. Odstraňuji spasmy
  5. Pokud nemůžete otáčet hlavou (svalově a ne po úrazu!) například z přeležení nebo klimatizace, dokáži Vám povolit svalové napětí, rozmasírovat úpony a jednotlivé svalové fascie.
  6. Masíruji speciální technikou pooperační jizvy a tuto techniku Vás naučím
  7. Pomůžu Vám s bolestí esíček, kyčelních kloubů (opět, bavíme-li se pouze o svalech a úponech).
  8. Pomůžu Vám se zmírněním dopadů bolesti hlavy – migrénou.

Co ale nedělám:

jakékoliv rehabilitační techniky, cvičení, prokřupávání, „nahazování“ čehokoliv, výhřezy plotének, tejpování úrazových stavů (poúrazových v rámci rekonvalescence samozřejmě dělám). Různé otoky, cokoliv úrazového charakteru, nepomůžu Vám ani se skoliózou ani čímkoliv týkající se páteře. Stejně tak Vám bohužel nepomůžu s vbočenými palci ani plochonožím – tejpování vede pouze ke zmírnění pocitů bolestivosti, ale problém Vám neodstraní.

Mějte prosím na paměti, že nejsem fyzioterapeut ani chiropraktik, ani ortoped.

Load More

Nikoliv. Pokud máte jakékoliv příznaky nachlazení, rýmy, počínající virózy, určitě na masáž nechoďte, pokud přesto přijdete, může se po mém subjektivním zhodnocení stavu stát, že Vás nepřijmu.

  1. Při masáži se rozproudí krevní oběh, pokud máte počínající virózu, věřte mi, že se Vám rozjede po masáži do celého těla a bude Vám opravdu hrozně a ten průběh léčby bude velmi zdlouhavý.
  2. Budu trochu sobecký, ale – nechci to od Vás chytit. Masérna je malá místnost, je vysoká pravděpodobnost, že se nakazím. Jako podnikatel nemůžu jít na placenou nemocenskou a obvolávat cca 30 klientů za týden, že jim přehazuji objednanou masáž, na kterou leckdy čekali dlouhé týdny o další měsíc a půl (což je má objednací lhůta) dopředu, se mi opravdu nechce.

Děkuji za pochopení.

Load More

Pravdou je, že první masáže, nebo masáže po dlouhé době jsou mírně bolestivějšího charakteru. Zatuhlé, napjaté, překrvené svaly plné trigger pointů pokud se masírují, tak prostě bolí, nicméně  masáž ode mě rozhodně není „příšerně bolestivá“, ale jak tomu moji klienti sami říkají – jedná se o příjemnou bolest, po které přijde okamžitá úleva a uvolnění. U relaxační masáže, na kterou jste třeba zvyklí, se svalové problémy neodhalí, proto jsou tak velmi příjemné – ale problém Vám neodstraní. Zdravý sval, pokud se masíruje, tak NEBOLÍ. Pokud bolí – je vždy něco špatně.  Přijde mi jako nesmysl, když Vás to při doteku někde zabolí, aby se tato postižená místa přešla bez nápravy, protože v každé další masáži Vás budou tato místa znovu a znovu bolet, pokud se jich opětovně dotknu. Každá další masáž, pokud se zachová rozumná pravidelnost, je lepší pocitově i na dotek a cílem je, že ty masáže začnou být opravdu příjemné, svaly nejsou zatuhlé, jsou pružnější, klient nemá problémy při pohybu, nemá svalové bolesti, nikde nic bolestivě nevystřeluje ani netáhne  – a do této fáze „preventivních“ masáží se snažím s každým klientem dojít.

Load More

Ve spodním patře obchodního domu, hned pod fitness centrem, jsou dva bankomaty, kdy si můžete pohodlně vybrat hotovost, pokud ji nemáte zrovna u sebe. Platební karty neberu z prostého důvodu – vzhledem k vysokým provizím z každé transakce a paušálu, které banky chtějí za provoz terminálu. Pokud se podíváte na mé ceny a sledujete mou práci delší dobu, zajisté jste si všimli, že mám ceny vzhledem k činnostem, které dělám, poměrně nízké. Aby to tak zůstalo, nemohu zvyšovat další náklady na provoz. Není to z toho důvodu, že bych si to nemohl dovolit, ale protože chci, aby si mé služby mohl dopřát opravdu každý.

Load More

Pro lepší představu, jak která masáž „bolí“ znázorněné počtem hvězdiček, kdy 
* = hlazení
***** = zmáčknutí si modřiny 

Relaxační masáž  *
Dornova metoda  **
Sportovní masáž ** / ***
Hloubková masáž *** / ****
Terapie trigger points *****

Load More

Nejčastější dotaz – pokud je problém – bolestivé místo, vysoká zatuhlost svalů, časté svalové bolesti, svaly jsou napjaté a „táhnou“ atd. –  tak ze začátku 1x týdně, dokud problémy zcela neodezní, v ostatních případech pak stačí 1x za dva až čtyři týdny – dle subjektivních pocitů klienta (roli hraje zaměstnání, sport, genetika, věk atd.). Jinými slovy pokud ucítíte, že svaly zatuhávají po dvou týdnech, tak zvolíte adekvátní tj. dvoutýdenní interval, aby se tomu předešlo. Masáže jednou za dva měsíce či za půl roku jsou z terapeutického hlediska k ničemu, pouze slouží pro krátkodobé odstranění bolesti/zatuhlosti svalů a s největší pravděpodobností ke mě pak dorazíte ve stejném stavu, jako před první masáží. Důležitá je prevence, nikoliv až řešení akutních problémů, kdy se klient dostane do fáze, že např. už ani neotočí hlavou nebo se neohne.

Load More

I na toto se mě někteří lidé ptají :o) Samozřejmě, že můžete, masáže slouží hlavně jako prevence proti svalovým problémům, člověk by na ně měl chodit právě proto, aby jim předcházel.

Load More

Pracuji od neděle do čtvrtka. Čili z víkendu mohu nabídnout pouze neděli od 09:30 – 20:00. Průměrné objednací termíny jsou vzhledem k velkému množství stálých klientů cca 6 týdnů. Nejbližší volné termíny můžete sledovat na odkazu http://www.sportrehab.cz/volne-terminy/

Load More

Pokud se ke mě objednáváte přes sms či FB messenger a nenapíšete mi konkrétní dny a časy, které Vám vyhovují, nabídnu Vám několik volných termínů. Tyto termíny však nejsou z mé strany závazné, pokud mezi tím, než se rozmyslíte a odepíšete mi, zavolá klient, který by měl o některý z těchto termínů také zájem, dostane je přednostně. Důvod je jednoduchý, jakákoliv písemná komunikace bývá až na výjimky velice zdlouhavá a mnohokrát se mi stalo, že mi klient buď vůbec neodepsal, nebo mi odpověděl až po několika dnech, já si vzhledem k velkému množství zákazníků nemohu dovolit držet XY posledních termínů po dobu několika dní, než mi přijde/nepřijde odpověď. Pokud chcete mít jistotu, lepší je mi zavolat, nebo odepsat na zprávu co nejdříve, ideálně obratem.

Load More

– s tímto se setkávám poměrně často, pevně věřím, že v nějakém kosmetickém salonu na periferii se Vám toto poštěstí, neboť jsou rádi, že za nimi přijde na masáž jeden člověk za den, ale toto u mě bohužel (naštěstí) není možné. Uvědomte si prosím, že masáže nejsou pánské holičství, vše se řídí předem dohodnutými objednávkami. Samozřejmě mi může nějaký klient vypadnout – pokud se tak stane, uvádím informaci o uvolněném termínu vždy na facebooku na pracovní stránce  http://www.facebook.com/sportrehabcz/

Load More

Toto slýchám docela často, zejména od slečen, co byly u „maséra“, který na ně „něco zkoušel“, nebo nezkušeným zákazníkům, kterým masér říkal nesmysly, nutil je k nákupům permanentek na neadekvátní typy masáží vzhledem k aktuálním problémům (např. „medová masáž“ nebo masáž lávovými kameny těžko povolí spasmus u lopatek apod.). Rozhodně netvrdím, že jsou některé masáže špatné nebo neúčinné, ale jsou leckdy zvolené nevhodně. Další klienti zase s bolavými zády zažívali jen neefektivní „šudlárny“, nebo takový ten klasický „lázeňský přístup“ – kdy masér akorát pozdravil a těšil se, až to bude mít za sebou. U mě nic takového nezažijete.

Load More

Naprosto běžná věc, to se může stát každému, někdo si to rozmyslí, někdo onemocní, v takovém případě stačí zaslat S PŘEDSTIHEM sms nebo zavolat.  S předstihem však není myšleno deset minut před příchodem. Stornovaný termín nedokáži v tak krátkém časovém úseku nahradit jiným klientem. To samé, pokud si masáž rozmyslíte, stačí napsat s předstihem sms, řada nových zákazníků, zejména mladší generace, mi to ani nedá vědět, na sjednaný termín nedorazí a rovnou si vypnou na hodinu telefon – tyto „klienty“ si samozřejmě ukládám a již je v budoucnu nikdy neobjednám.

Dovoluji si upozornit, že pokud mi klient zruší termín bez opravdu vážného důvodu těsně před příchodem, budu požadovat úhradu storno poplatku v souladu s VOP a Ceníkem.  Do plného uhrazení další objednávce nebude vyhověno. Klienti, kteří mi s železnou pravidelností ruší termíny (zavedl jsem pravidlo 3x a dost), nebo opakovaně „zapomínají“, již nebudou dále objednáváni.

Pokud mi rušíte objednávku v den, kdy máte přijít, nečiňte tak prosím e-mailem, nebo zprávou na Facebooku, nejsem na internetu 24/7. Stačí smska, pokud mi zrovna nechcete nebo nemůžete volat.

Load More

Upřímně, kdybych mohl rozhodovat za Vás, vezmu si po svých zkušenostech 90 minut 🙂 Téměř každý, kdo ke mě přišel poprvé, měl zatuhlé prakticky vše, na co jsem sáhl, bederní páteř, vzpřimovače, trapézy, rombické svaly, někdo má rovnou spasmy / spoušťová místa bolesti a podobně. Za 60 minut stihnu napravit leda tak samotná záda (zatuhliny, triggery) a uvolnit šíji. Něco jiného je, když už člověk chodí pravidelněji a má již svaly v udržovaném stavu, ale ty první návštěvy bývají prostě takové. Čili na první návštěvu rozhodně 90 minut a to nepíši z důvodu, abych „více vydělal“, ale protože se to z praxe nedá efektivně stihnout. Typický požadavek klienta „bolí mě celé lopatky, špatně otáčím hlavou – úplně to tam táhne, bolí mě ruka od předloktí až k bicepsu a ještě jsem si natáhl hamstring, na masáži jsem byl naposledy před pěti lety a máme na to 60 min“ je pochopitelně zcela nereálný. Umím toho opravdu hodně, ale zázraky mezi to bohužel nepatří.

Load More

– u mě rozhodně ne, dělám intenzivní masáže, které mají okamžitý efekt, určitě nejsem schopný za hodinu udělat záda, ruce, šíji a nohy z obou stran. Na celotělovou masáž doporučuji objednávku 90 min sportovně-rekondiční masáže.

Load More

– nikoliv, nejsem zdravotnické zařízení ani lékař.

Load More

– bohužel nikoliv. Masáž má svaly uvolnit a zregenerovat, ale nikoliv po bezprostředním úrazu , pádu nebo pohmoždění. S tímto prosím běžte na chirurgickou ambulanci, případně ortopedem a tam se poraďte ohledně dalšího postupu. Bez RTG nevíte co se Vám v těle mohlo všechno stát (může být např. i zlomenina, utržená šlacha apod.). Jsem masér, nikoliv chirurg či ortoped.

Load More

Tejpování je pouze podpůrný prostředek, navíc elastický, který urychluje případnou rekonvalescenci, po úrazu je nutné VŽDY navštívit lékaře. Tejpa není dlaha, ani sádra.

Load More

– přímo před objektem je parkoviště se závorami, dvě hodiny parkování jsou zdarma. Případně další dvě velká veřejná parkoviště jsou hned přes ulici.

Load More

– vzhledem k tomu, že spousta lidí si bere 90 minutové masáže, někteří i 120 min, tak beru pouze 5 zákazníků na masáž denně. Co se týče tejpování, tam je to bez omezení. 

Load More

– Je nutné se jít po masáži velice důkladně osprchovat (sprchy jsou k dispozici) a osušit, jinak tejpa nebude držet. Navíc místo, které se bude tejpovat, musí být oholené!

Load More

Tejpování není zázračná metoda ala jednou nalepíme na záda pásku, ta Vás uzdraví a hotovo. Na tejpování se chodí každý týden do úplného odeznění problému, jinak to nemá vůbec žádný efekt. Páska každým dnem ztrácí elasticitu a stává se z ní po týdnu jen takový „hadr“ na kůži. Navíc spousta lidí k této metodě vzhlíží s nerealistickým očekáváním, je to pouze podpůrný prostředek, trigger point, spasmus, zablokovaný sval atd… to nijak nespraví.

Load More

– mohu, ale nedoporučuji, z mé zkušenosti vím, že se klientům „motá hlava“, objevuje se nevolnost atd. Silnější jedinci to ale zvládnout obojí bez problémů 🙂  Také záleží na tom, kolik těch triggerů bude, aby se dalo vše časově zvládnout.

Load More

– bohužel nikoliv, na rozštěp páteře (Spina bifida) je nutná v některých případech operace, výhřez plotýnky je nutné zase řešit s fyzioterapeutem, tam také žádná masáž nepomůže. K výhřezům plotýnek doporučuji přečíst tento článek na Ronnie.cz, kde je to odborněji vysvětleno.
https://medicina.ronnie.cz/c-29889-fyzioterapeut-radi-bolest-v-zadech-vyhrez-meziobratlove-plotenky-iii.html

Load More

– Dornova metoda má postup od nohou (srovnávají se nerovnosti, kyčel, vybočení atd.), je nutné i doma cvičit a teprve poté, až je vše v pořádku a nerovnosti v dolní polovině těla jsou srovnané, se postupuje výše – pánev, bederní páteř, hrudní páteř atd. Pak až je vhodné srovnávat vybočený obratel. Jak Dornova metoda funguje se můžete podívat v kategorii Naučná videa zde na webu.

Load More

– nic Vám v tom nebrání, pokud jdete např. na závody, ale výrazně lepší je opačný postup, nejprve cvičit a poté na masáž, aby se vyplavila kyselina mléčná, která vzniká při tréninku. Navíc po hloubkové masáži můžete být unavení a vyčerpaní, doporučoval bych jít cvičit až jiný den.

Load More

-každé tělo reaguje různě, spouštění rýmy po hloubkové masáži je běžným jevem. Bolest svalů druhý až třetí den po masáži je také normální- dá se to přirovnat k bolesti ala první trénink v posilovně 🙂

Load More

-ač používám vysoce kvalitní tejpy, může se u určitého procenta lidí objevit alergická reakce. Tejpu sundejte, místo omyjte vodou a za pár hodin problémy zmizí. Bohužel tuto situaci nelze nikdy vyloučit.

Load More

-stát se to u určitého procenta lidí s kožními problémy (atopický exém, lupenka atd.) může, čili ano, používám německé bezbarvé kvalitní oleje se speciální zvláčňující složkou (žádná tržnice apod.), ale přesto můžete mít alergickou reakci. Pokud to zjistíte, tak mi to prosím u další masáže řekněte a zkusíme použít parafínový olej (mám pro tyto případy ve studiu více druhů olejů), případně jojobový olej.

Load More

-u těhotných žen jsou hloubkové i sportovní masáže vyloučeny. Masáž lze provádět pouze těhotenskou, kdy žena leží na boku a masáž se provádí nejprve na jedné a poté na druhé straně zad a to pod velmi jemným tlakem. Tyto masáže však v nabídce nemám. Umím je, ale upřímně, z důvodů vyššího rizika je dělat nechci. V počátcích těhotenství Vám mohu bez problémů udělat masáž šíje, na to mě ještě ukecáte 🙂

Load More

-ano, pro sportující děti doporučuji klasickou sportovní masáž s intenzitou dle věku a tělesných dispozic, v délce max 30 minut. Samozřejmě můžete být jako doprovod po dobu masáže ve studiu.

Load More

-ano, nestává se to často, ale pokud se rozmasírovává rozsáhle zatuhlý sval, nebo špatně přístupný trigger point, může se vlivem většího tlaku objevit po masáži otok nebo modřina, vše však do několika dnů zmizí a tělo se zcela regeneruje. Ale za ty roky praxe se to stalo snad pěti mým klientům, že se jim objevila někde centimetrová modřina. Viděl jsem klienty, kteří byli někde na masáži a vypadali po ní jak po zápase v kleci. Intenzita v této míře je naprosto zbytečná, kontraproduktivní a takovému masérovi bych se příště vyhnul obloukem.

Load More

Na to se mě ptá docela dost lidí. Bohužel ne každý, kdo má certifikát, je zároveň dobrým masérem, člověk musí prostě hledat, než najde, kdo mu bude vyhovovat, tak je to s každou službou. Jen to člověk nesmí vzdát a říkat si, že když narazil na nekvalitní či neodbornou práci, že to takto bude zajisté probíhat všude. Troufnu si říci, že bez talentu a lidského pozitivního přístupu tuto práci nelze dělat profesionálně. Člověka ta práce musí bavit, nesmí jí brát pouze jako zdroj příjmů, věřte mi, že to na masérovi hned poznáte. Hrubá síla v rukou či znalosti masérských postupů a anatomie z nikoho dobrého maséra ještě nedělají. Navíc ne každá masáž má být založena na síle a intenzitě, máte celou škálu příjemných relaxačních technik, každému vyhovuje prostě něco jiného. Pokud máte rádi relaxační techniky, jděte za někým, kdo se jim opravdu věnuje a nedělá je okrajově (já je nedělám třeba vůbec a nemám  problém tyto klienty odmítnout a doporučit jim konkurenci), pokud máte rádi vysokou intenzitu, najděte si někoho, kdo je toho fyzicky opravdu schopen a má v tom praxi a nedělá to otráveně s tím, že se „nadře“.  Sto padesát certifikátů na zdi na všechny možné techniky světa také rozhodně nejsou známkou toho, že masér je kvalitní, můj názor je, že čím větší univerzálnost a rozmanitost technik, tím akorát tak hůře. Masér by se měl konkrétně zaměřit na určitý směr a tím jít, ne dělat úplně všechno, aby pokryl celou poptávku na trhu, protože nemůže dělat vše ve stoprocentní kvalitě. Je to logické, pokud mu budou chodit lidé pouze na např. tři typy masáží, vybuduje si v nich výbornou praxi, pak mu přijde okrajově jednou za půl roku člověk na něco, co masér celou tu dobu nedělal, protože o to nebyl zájem, ale má to v nabídce, tak to prostě nemůže dopadnout dobře. Klient je pak zklamaný a nechce to zkoušet dál u něj a ani jinde, protože má dojem, že to takto bude vypadat všude a dá velkou práci takového člověka přesvědčit, že se to dá udělat jinak a lépe. Zároveň i klient by měl být soudný a mít pochopení, že pokud dělá např. kulturistiku a má 120 kg, tak nemůže jít v očekávání vysoké intenzity masáže na hloubkovou masáž za čtyřicetikilovou subtilní masérkou, která se věnuje téměř výhradně relaxačním technikám a takovýmto masážím se prakticky vůbec nevěnuje. A naopak taková masérka by měla být profesionál a doporučit někoho, kdo se tomu věnuje, aby byl klient spokojený a třeba se za ní pak rád vrátí, až bude chtít relaxační masáž, praxí však je, že taková masérka klienta ve vidině zisku vezme, klient spokojený samozřejmě není (ač jí třeba řekne, že ano, neboť málokdo to přizná osobně někomu do očí) a nejenže se za ní už nevrátí, ale také třeba už v budoucnu nepůjde jinam v domnění, že to takhle bude probíhat všude. Kvalitní masér by se měl umět vcítit do potřeb a problémů člověka a doporučit mu adekvátní typ služby a samozřejmě se nestydět klienta odmítnout v případě, že bude chtít typ masáže, který daný masér neovládá, nebo se mu věnuje pouze velmi okrajově. Pak tu vznikají různé pseudo-masáže, kdy masér spoléhá na klientovu neznalost, předvedou mu něco z toho, co umí a vydávají to za něco, co původně chtěl (např. při zablokovaných lopatkových svalech provádět medové zábaly s relaxační masáží a vykládat klientovi, že se jedná o terapeutickou hloubkovou masáž a že to do pár dnů povolí a podobné bizárnosti, opravdu už jsem od klientů slyšel mnohé).

Load More

Z kapacitních a časových důvodů již bohužel ne.

Load More