Odpovědi na časté dotazy

Zde jsem se pokusil shrnout odpovědi na nejčastější dotazy (spoustu informací také naleznete v rubrikách tohoto webu), které se stále opakují, pokud se objeví nové, budu je sem postupně přidávat:

Jak bude probíhat první návštěva?
Po příchodu do fitness centra se nahlásíte na recepci (toto platí i pro stálé klienty, kteří již ví kam jít atd., přesto je nutné se vždy při příchodu nahlásit) sdělením, že jdete na masáž, poté můžete využít i sociální zařízení posilovny (wc, sprchy). Kolegové Vás nasměrují přímo ke mě do studia, kde se Vás již ujmu 🙂 Optám se Vás na zdravotní problémy, kontraindikace, doporučím vhodný typ masáže/techniky, dostanete osušku, za paravanem se převléknete, dle typu masáže se usadíte buď na masérskou sedačku nebo si lehnete na připravené lehátko, zvolíte si intenzitu (tlak) masáže a já začnu pracovat 🙂  Během hloubkové masáže, pokud narazím na nějaký problém typu trigger point, spasmy apod. tak toto místo po Vašem souhlasu napravím. Po masáži úhrada služeb probíhá přímo u mě.

Intenzita jednotlivých masáží
Pro lepší představu, jak která masáž „bolí“ znázorněné počtem hvězdiček, kdy 
* = hlazení
***** = zmáčknutí si modřiny 

Relaxační masáž  *
Dornova metoda * / **
Sportovní či regenerační masáž **
Hloubková masáž ***
Terapie trigger points *****

Prý masáž od Vás příšerně bolí, úplně mám strach přijít 🙂
Tohle mě vždy pobaví, na úvod je nutné poznamenat, že intenzitu masáže si vždy volí zákazník sám. Důležité je si uvědomit, že nedělám nic, co klient nechce. Masáž ode mě rozhodně není „příšerně bolestivá“, ale pokud má člověk extrémně zatuhlé svaly, spasmy, trigger pointy, jejich náprava je mírně bolestivějšího charakteru, ale jak tomu moji klienti sami říkají – jedná se o příjemnou bolest. Taková, u které člověk ví, že se v těle něco děje a že dochází k nápravě. Hloubková masáž jako taková nebolí, bolestivější je napravování postižených míst, ale vzhledem k tomu, že to s přehledem zvládnou i 70ti letí klienti, tak nevidím jediný důvod, se něčeho bát.  Začínám vždy hloubkovou masáží, u níž se však ta bolestivá místa sama odhalí, protože Vás to v těchto místech, když je při masáži přejedu, píchne, bodne, bude to pálit. U relaxační masáže, na kterou jste třeba zvyklí, se tyto problémy neodhalí, proto jsou tak velmi příjemné – ale terapeuticky k ničemu. Zdravý sval, pokud se masíruje, tak NEBOLÍ. Pokud bolí – je vždy něco špatně.  Přijde mi jako nesmysl, když Vás to při doteku někde zabolí, abych to jen tak přešel a nechal to v původním stavu, protože v každé další masáži Vás budou tato místa znovu a znovu bolet, pokud se jich opětovně dotknu.

Jak často chodit na masáž?
Nejčastější dotaz – pokud je problém – bolestivé místo, vysoká zatuhlost svalů, časté svalové bolesti atd. –  1x týdně, v ostatních případech pak stačí 1x za dva až tři týdny. Já osobně doporučuji alespoň jednou za čtrnáct dní jako takové rozumné minimum. Masáže jednou za dva měsíce či za půl roku jsou z terapeutického hlediska k ničemu, pouze slouží pro krátkodobé odstranění bolesti/zatuhlosti svalů. Důležitá je prevence, nikoliv pouze řešení akutních problémů, kdy se klient dostane do fáze, že např. už ani neotočí hlavou nebo se neohne.

Jsem k Vám objednaný, ale něco mi do toho přišlo, potřebuji termín zrušit/přesunout.
Naprosto běžná věc, to se může stát každému, někdo si to rozmyslí, někdo onemocní, někdo musí zůstat neplánovaně déle v práci, v takovém případě stačí zaslat S PŘEDSTIHEM sms nebo zprávu na messenger, vůbec nic se neděje.  S předstihem však není myšleno pět minut před příchodem. Stornovaný termín nedokáži v tak krátkém časovém úseku nahradit jiným klientem.  To samé, pokud si masáž rozmyslíte, stačí napsat s předstihem sms, řada nových zákazníků, zejména mladší generace, mi to ani nedá vědět a na sjednaný termín nedorazí a rovnou si vypnou na hodinu telefon abych je „neotravoval“ a zapnou si ho přesně ve chvíli, co měla masáž skončit, samozřejmě bez žádné reakce na mou sms – tyto „klienty“ si samozřejmě ukládám do telefonu a již je v budoucnu neobjednám.

Rozhodl jsem se tedy po špatných stále se opakujících zkušenostech v posledních měsících aplikovat storno poplatek (viz Ceník) klientům, kteří bez omluvy nedorazí na sjednaný termín, nebo se mi omluví bez opravdu závažného důvodu až těsně před sjednaným  příchodem či dokonce po něm. Závažný, náhlý důvod, proč mi klient nezrušil termín dříve než hodinu před termínem určitě není viróza, odjezd na služební cestu mimo Prahu, dodělávání věcí do práce nebo pozvánka na oslavu. Všechny tyto důvody mají nějaký časový odstup a vždy mne můžete zkontaktovat s předstihem.

V neposlední řadě bych rád zdůraznil, že klient, který mi 3x po sobě a ještě vždy těsně před příchodem zruší termín, nebude již dále objednán a může si rovnou najít někoho jiného.

Mám si vzít napoprvé 40 nebo 60 minutovou masáž?
Upřímně, kdybych mohl rozhodovat za Vás, vezmu si po svých zkušenostech rovnou 90 minut 🙂 Téměř každý, kdo ke mě přišel poprvé, měl zatuhlé prakticky vše, na co jsem sáhl, bederka, vzpřimovače, trapéz, rombické svaly, někdo jako bonus rovnou spasmy / spoušťová místa bolesti a podobně. Za 40 minut stihnu napravit leda tak samotnou šíji, samotná záda jsem leckdy rád, že stihnu do hodiny a to mám opravdu co dělat, leckdy pokračuji i přes pauzu, kterou si radši odpustím, aby klient neodešel „rozdělaný“. Něco jiného je, když už člověk chodí pravidelněji a má již svaly v udržovaném stavu, ale ty první návštěvy bývají prostě takové. Čili na první návštěvu rozhodně 60 minut a výše a toto nepíši z důvodu, abych „více vydělal“, ale protože se to z praxe nedá efektivně stihnout.

Stihneme udělat za 60 minut celotělovku?
– u mě rozhodně ne, dělám hloubkové intenzivní masáže, které mají okamžitý efekt, určitě nejsem schopný za hodinu udělat záda, ruce, šíji a nohy z obou stran. Za 90 minut mohu provést masáž 3 partií těla, nejčastěji záda, šiji i nohy, vše v rámci rekondiční – sportovní masáže.

Máte smlouvu s nějakou zdravotní pojišťovnou?
– nikoliv, nejsem zdravotnické zařízení ani lékař.

1) Ráno jsem upadl/a na chodníku a teď mě bolí místo na zádech, chci se objednat na masáž, asi mám natažený sval. Případně mi to zatejpujte .
…. nebo …..
2) Sportující dítě má za týden závody a asi si něco natáhlo při běhu, potřebuji ho dát dohromady, nechci s ním k doktorovi.
– přesně k tomu masáže neslouží! Masáž má svaly uvolnit a zregenerovat, ale nikoliv po bezprostředním úrazu , pádu nebo pohmoždění. S tímto prosím běžte na chirurgickou ambulanci a tam se poraďte ohledně dalšího postupu. Bez RTG nevíte co se Vám v těle mohlo všechno stát (může být např. i zlomenina). Jsem masér, nikoliv chirurg či ortoped. Co se týče tejpování, jedná se o podpůrný prostředek, který urychluje po takovýchto úrazech rekonvalescenci, ale doporučuji až po diagnóze a léčbě lékařem.

Jak dlouhé máte objednací termíny, pracujete i o víkendu a do kolika?
– vzhledem k tomu, že mě práce baví, tak jsem v ní téměř pořád, z toho důvodu jsem schopen Vás vzít i do 2-3 dnů od zavolání. Pracuji i v neděli (sobotu mám volnou) a svátcích. Pozor – sice mám pracovní dobu napsanou „od rána do večera“, ale řídím se dle prvního a posledního klienta, čili pokud mám např. 5 klientů od 14:00 a skončím např. ve 21 hod, nemohu Vás vzít v 09 hod ráno – prostě a jednoduše, nesedím ve studiu 12h denně 7 dní v týdnu, nejsem pohotovost ani ambulance :-).

Dá se u Vás zaparkovat?
– přímo před objektem je parkoviště se závorami, dvě hodiny parkování jsou zdarma. Případně další dvě velká parkoviště jsou hned přes ulici a jsou bez časového omezení. 

Mám čas dnes za cca hodinu,  budu kolem Vás projíždět, můžu se k Vám objednat?
– s tímto se setkávám poměrně často, pevně věřím, že v nějakém kosmetickém studiu na okraji Prahy se Vám toto poštěstí, neboť jsou rádi, že za nimi přijde jeden člověk za den, ale toto u mě bohužel (naštěstí) není možné.

Uděláte mi po masáži tejpování?
– pokud budete chtít zatejpovat jinou svalovou partii, než masíruji, tak ano, v opačném případě nikoliv, kůže musí být zcela suchá, po masáži je tělo příliš zahřáté a od oleje – i kdyby se olej povedlo zcela odstranit, tejpa stejně drží špatně. Ideální je provést tejpování masírovaného místa v jiný den.

Mám multisport kartu, dostanu slevu na masáž?
– Vaše karta neslouží ke slevě na masáže, ale jako vstupné do fitness centra, ve kterém si můžete zacvičit. Za to pak máte ode mne slevu 100,- z cen mých služeb, stejně jako zákazníci, co mají neomezené permanentky či hotově uhrazený vstup.

Uděláte mi terapii spoušťových bodů bolesti na zádech i šíji najednou?
– mohu, ale nedoporučuji, z mé zkušenosti vím, že se klientům „motá hlava“, objevuje se nevolnost atd. Z toho důvodu doporučuji v jeden den vždy pouze jednu partii.

Mám rozštěp páteře, výhřez plotýnky, srůsty na páteři, pomůže mi Dornova metoda?
– bohužel nikoliv, v tomto případě se prosím obracejte na ortopeda případně fyzioterapeuta pro další postup.

Mám posunutý obratel, můžu se objednat přímo na Dornovu metodu hrudní páteře, „opravíte“ mi obratel hned?
– takto to provést nelze. Dornova metoda má postup od nohou (srovnávají se nerovnosti, kyčel, vybočení atd.), je nutné i doma cvičit a teprve poté, až je vše v pořádku, se postupuje výše – pánev, bederní páteř, hrudní páteř atd. Sezení jsou maximálně 3, v mezičase cvičíte doma předepsané cviky.

Můžu po masáži jít cvičit?
– nic Vám v tom nebrání, ale lepší je opačný postup, nejprve cvičit a poté na masáž. Navíc po hloubkové masáži můžete být unavení a vyčerpaní, doporučoval bych jít cvičit až jiný den.

Druhý den po masáži mě bolelo celé tělo, navíc se mi po masáži spustila rýma…
-každé tělo reaguje různě, spouštění rýmy po hloubkové masáži je běžným jevem. Bolest svalů druhý až třetí den po masáži je také normální- dá se to přirovnat k bolesti ala první trénink v posilovně 🙂

Po tejpování mě začala svědit kůže, co s tím?
-ač používám vysoce kvalitní tejpy, může se u určitého procenta lidí objevit alergická reakce. Tejpu sundejte, místo omyjte vodou a za pár hodin problémy zmizí.

Můžu mít po masážním oleji vyrážku?
-stát se to u určitého procenta lidí může, čili ano, používám německé bezbarvé kvalitní oleje (žádná tržnice apod.), ale přesto můžete mít alergickou reakci. Pokud to zjistíte, tak mi to prosím u další masáže řekněte a zkusíme použít parafínový olej (mám pro tyto případy ve studiu více druhů olejů).

Jsem v x-tém měsíci těhotenství, uděláte mi hloubkovou masáž zad?
-u těhotných žen jsou hloubkové i sportovní masáže vyloučeny. Masáž lze provádět pouze těhotenskou, kdy žena leží na boku a masáž se provádí nejprve na jedné a poté na druhé straně zad a to pod velmi jemným tlakem. Tyto masáže však v nabídce nemám.

Masírujete i děti?
-ano, doporučuji sportovní masáž v délce max 40 minut. Samozřejmě můžete bý t jako doprovod po dobu masáže ve studiu.

Můžou být po trigger pointech na těle modřiny nebo otoky?
-ano, nestává se to často, ale pokud se rozmasírovává rozsáhle zatuhlý sval, nebo špatně přístupný trigger point, může se vlivem většího tlaku objevit po masáži otok nebo modřina, vše však do několika dnů zmizí a tělo se zcela regeneruje.