Jak často chodit na masáž?

Terapeutické masáže

Cestou k vytouženému cíli je pravidelnost a prevence. Neřešit až akutní bolestivé stavy, kdy se člověk pomalu ani neohne, ale snažit se tomu předcházet. Pouhá jedna masáž za x měsíců sice uleví, ale neodstraní dlouhodobý problém (výjimkou je terapie trigger points, tam lze již po první návštěvě odstranit dlouhodobé konkrétní problémy – kde se cílí na konkrétní místa, kde bolest vystřeluje) co se týče zatuhlosti svalů a svalových bolestí.

1x za 2 – 3 týdny – doporučuji na úplném začátku, rozmasírovaný sval vydrží  v dobrém stavu cca 14  dnů, poté se začne opět pozvolna dostávat do své původní fáze, proto je třeba pravidelnosti. Je to jako s cvičením, pokud budete chodit do posilovny pravidelně, výsledek se záhy dostaví a s masážemi je to stejné. Celkové zlepšení stavu není záležitost pár návštěv a pak dlouhá pauza a přijít opět, až když vše bolí a člověk se sotva hýbe – pro udržení kýženého stavu, tj. permanentně uvolněných svalů, bez bolestí, trigger pointů, spasmů atd. je důležité chodit pravidelně. Proč nedopřát tělu masáž 1-2x do měsíce? Je to to nejmenší, co pro sebe můžeme udělat, proč vše řešit na poslední chvíli, až když vše opět bolí?

1x za 4-6 týdnů – v případě, že ke mě chodíte již déle, nemáte žádné extra svalové problémy, nic Vás nikde nebolí, tak jako prevence a regenerace postačí i jedna návštěva za měsíc, toto berte prosím jako doporučené minimum.

Nahodile po x měsících – z hlediska krátkodobého pozitivního účinku a momentálního uvolnění proč ne, ale o jakýchkoliv terapeutických či preventivních účincích nemůže být ani řeč.

První masáže mohou být samozřejmě nepříjemné, odstraňují se různé svalové problémy typu – když má člověk při pohybu pocit, že ho to někde „táhne“ nebo bodá, případně, že se skoro už ani neohne atd. Každá další masáž je ale příjemnější a příjemnější, člověku je lépe, má větší rozsah pohybu, nic ho nikde nebolí, netáhne a masáže si pak užívá….cesta k tomuto cíli někomu trvá krátkou dobu, u někoho je ta doba delší, ale důležité je, že to vždycky půjde 🙂

Co se týče lymfatických masáží, tak k dosažení efektu je doporučena série skládající se kolem deseti procedur – cca 90min (1x týdně/14 dní). V případě potřeby, je možné sérii zopakovat po 2-3 měsících.

U reflexních masáží je k dosažení efektu doporučena série min. 3-5 procedur – cca 60min (max. 8 procedur).