Jak často chodit na masáž?

Spousta zákazníků se mě ptá, jak dlouho a jak pravidelně by měli chodit na masáže.

Cestou k vytouženému cíli je pravidelnost a prevence. Neřešit až akutní bolestivé stavy, kdy se člověk pomalu ani neohne, ale snažit se tomu předcházet. Pouhá jedna masáž za x měsíců sice uleví, ale neodstraní dlouhodobý problém (výjimkou je terapie trigger points, tam lze již po první návštěvě odstranit dlouhodobé konkrétní problémy – kde se cílí na konkrétní místa, kde bolest vystřeluje) co se týče zatuhlosti svalů a svalových bolestí.

1x za 2 – 3 týdny – doporučuji jako nejrozumnější variantu, pokud s masážemi teprve začínáte, rozmasírovaný sval vydrží  v dobrém stavu cca 14 – 21 dnů, poté se začne opět dostávat do své původní fáze, proto je třeba pravidelnosti. Je to jako s cvičením, pokud budete chodit do posilovny pravidelně, výsledek se záhy dostaví a s masážemi je to stejné, pouze pravidelnost povede k vytouženému cíli. Celkové zlepšení stavu není záležitost pár návštěv a pak dlouhá pauza a přijít opět, až když vše bolí a člověk se sotva hýbe – pro udržení kýženého stavu, tj. permanentně uvolněných svalů, bez bolestí, trigger pointů, spasmů atd. je důležité chodit pravidelně. Proč nedopřát tělu masáž 1-2x do měsíce? Je to to nejmenší, co pro sebe můžeme udělat, proč vše řešit na poslední chvíli, až když vše opět bolí?

1x za 4-6 týdnů – v případě, že (již) nemáte žádné problémy, nemáte tolik zatuhlé svaly, nic Vás nikde nebolí, tak jako prevence a regenerace postačí i jedna návštěva za měsíc, toto berte prosím jako doporučené minimum.

Nahodile po měsících – z hlediska krátkodobého pozitivního účinku, relaxace a momentálního uvolnění proč ne, ale o jakýchkoliv terapeutických či preventivních účincích nemůže být ani řeč.

První masáže mohou být samozřejmě nepříjemné, odstraňují se různé problémy typu když má člověk při pohybu hlavy pocit, že ho to někde „táhne“, při ohybu že to někde „dloube“, případně že se skoro už ani neohne atd. Každá další masáž je ale příjemnější a příjemnější, člověku je lépe, má větší rozsah pohybu, nic ho nikde nebolí, netáhne a masáže si pak užívá….cesta k tomuto cíli někomu trvá krátkou dobu, u někoho je ta doba delší, ale důležité je, že to vždycky půjde 🙂