Délka masáží konkrétních partií

Často se mi stává, že za mnou chodí klienti, kteří si dříve koupili voucher ze slevového portálu, či chodili před tím do nějakého již zavřeného masážního studia umístěného v kadeřnictví a jsou příjemně překvapeni, že masáž ode mě vypadá jinak.  Každý masér má své techniky, jinou tělesnou konstituci a jde svou cestou, rozhodně netvrdím, že to někdo dělá špatně a někdo lépe,  pouze má odlišný styl a zaměření – někdo dělá relaxační masáže, někdo hloubkové, někdo beauty masáže, proto si každý zákazník musí najít „svého“ maséra, který mu prostě sedne.

Spousta zákazníků však netuší, co všechno se dá u mě za určitý čas stihnout. Běžně mi volá zákazník s požadavkem na 40 minutovou kompletní masáž dolních končetin či 60 min masáž celého těla (nohy, ruce, záda, šíje, ramena), že byl na to takto zvyklý od předešlé masérky/maséra.  Do těchto časových limitů se se svou technikou hloubkových masáží nevejdu, svaly masíruji intenzivně a pokud někde objevím nějaký problém (trigger point, svalovou zatuhlost atd.) tak se ho snažím odstranit, nedělám žádné „turbomasáže“ nebo „hlazení po těle“.

Mám si vzít napoprvé 40 nebo 60 minutovou masáž?
Upřímně, kdybych mohl rozhodovat za Vás, vezmu si po svých zkušenostech rovnou 90 minut 🙂 Tím se nechci nikoho dotknout, ale každý, kdo ke mě přišel poprvé, měl zatuhlé prakticky vše, na co jsem sáhl, bederka, vzpřimovače, trapéz, rombické svaly, někdo jako bonus rovnou spasmy / spoušťová místa bolesti a podobně. Za 40 minut stihnu napravit leda tak samotnou šíji. Něco jiného je, když už člověk chodí pravidelněji a má již svaly v udržovaném stavu, ale ty první návštěvy bývají delší. Čili na první návštěvu rozhodně 60 minut a výše.

Přehled orientačních časů pro jednotlivé partie. Zjednodušeně, hloubková masáž je vždy časově náročnější, sportovní-rekondiční masáž může být kratší.

Horní končetiny včetně ramen – 4060 minut
Šíje – pokud je samostatně – 40 minut
Dolní končetiny z obou stran –  6090 minut
Záda + zadní část nohou – 6090 minut
Záda hloubkovou masáží / terapií trigger points – 60 / 90 minut
Záda regeneračně, bez obtíží – 40 minut
Záda a šíje bez obtíží, pouze regeneračně – 60 minut
3 partie těla (nejčastěji záda, šíje, nohy) sportovní masáží, bez obtíží – 90 min.
Celé tělo hloubkovou masáží – 120 minut