Délka masáží konkrétních partií

Často se mi stává, že za mnou chodí klienti, kteří si dříve koupili voucher ze slevového portálu, či chodili před tím do nějakého již zavřeného masážního studia umístěného v kadeřnictví a jsou příjemně překvapeni, že masáž ode mě vypadá jinak.  Každý masér má své techniky, jinou tělesnou konstituci a jde svou cestou, rozhodně netvrdím, že to někdo dělá špatně a někdo lépe,  pouze má odlišný styl a zaměření – někdo dělá relaxační masáže, někdo hloubkové, někdo beauty masáže, proto si každý zákazník musí najít „svého“ maséra, který mu prostě sedne.

Spousta zákazníků však netuší, co všechno se dá u mě za určitý čas stihnout. Běžně mi volá zákazník s požadavkem na 30 minutovou kompletní masáž dolních končetin či 60 min masáž celého těla (nohy, ruce, záda, šíje, ramena), že byl na to takto zvyklý od předešlé masérky/maséra.  Do těchto časových limitů se se svou technikou hloubkových masáží nevejdu, svaly masíruji intenzivně a pokud někde objevím nějaký problém (trigger point, svalovou zatuhlost atd.) tak se ho snažím odstranit, nedělám žádné „turbomasáže“ nebo „hlazení po těle“.

Mám si vzít napoprvé 30 nebo 60 minutovou masáž?
Upřímně, kdybych mohl rozhodovat za Vás, vezmu si po svých zkušenostech rovnou 90 minut 🙂 Tím se nechci nikoho dotknout, ale každý, kdo ke mě přišel poprvé, měl zatuhlé prakticky vše, bederní páteř, vzpřimovače, trapézy, rombické svaly, někdo rovnou spasmy / spoušťová místa bolesti a podobně. Za 30 minut stihnu napravit leda tak samotnou šíji. Něco jiného je, když už člověk chodí pravidelněji a má již svaly v udržovaném stavu, ale ty první návštěvy bývají delší. Čili na první návštěvu rozhodně 60 minut a výše.

Přehled orientačních a doporučených časů pro jednotlivé partie. Objednávka časového rozsahu je samozřejmě pouze na Vás.

Záda: 60 min (v případě spasmů/trigger pointů raději 90 min)
Záda + šíje , první návštěva: 90 min, jinak 60 min
Záda + nohy zezadu, první návštěva: 90 min, jinak 60 min
Nohy z obou stran: 60 – 90 min (záleží na zvolené intenzitě)
Nohy jen zezadu: 60 min
Horní končetiny: 30 min
Samotná šíje preventivně: 30 min (samotnou šíji bez masáže zad ale nedoporučuji)
Samotná šíje – pokud je nějaký výrazný problém (zatuhlost/bolestivost) : 60 min
Celé tělo: 120 min

Samozřejmě lze vymyslet různé kombinace např. nohy + ruce, záda plus nohy z obou stran atd, ale to by bylo na dlouhé rozepisování, vždy Vám poradím.